Menu

Domy w Polsce na razie tylko dla odważnych

Domy w Polsce na razie tylko dla odważnych
Z danych wynika, że zainteresowanie domami to jedno, a realne inwestycje - to drugie. (Fot. Getty Images)
Pandemia koronawirusa spowodowała zainteresowanie Polaków domami, jednak dla wielu skończyło się na marzeniach – pisze dzisiejszy 'Puls Biznesu'.
Reklama

"Popyt na domy jest bardzo wysoki. Klienci szukają takich nieruchomości m.in. dlatego, że ceny mieszkań są już nie do zaakceptowania i taniej jest zbudować czy kupić kompaktowy dom jednorodzinny, niż przepłacać za mieszkanie" - wyjaśnia w rozmowie z "Pulsem Biznesu" doradca rynku nieruchomości, Tomasz Błeszyński.

O rosnącej popularności domów informuje także główna analityk rynku nieruchomości w SonarHome.pl, Barbara Bugaj. "Część osób planujących zakup mieszkania zmienia preferencje, przenosząc się na rynek domów szeregowych czy bliźniaczych. Sprzyja temu fakt, że praca zdalna jest już standardem" - twierdzi ekspertka.

Według najnowszych danych serwisów ogłoszeniowych, m.in. Gratka.pl, na które powołuje się gazeta, w kwietniu 2020 roku najwięcej użytkowników tego portalu interesowało się domami wybudowanymi po 2000 roku., a także "budynkami w stanie deweloperskim albo surowym o powierzchni 130-185 m2".

"Co ciekawe, twarde dane pokazują jednak, że zainteresowanie to jedno, a realne inwestycje - to drugie. Wyniki sprzedażowe deweloperów za pierwsze półrocze 2020 r. wskazują na wstrzemięźliwość Polaków, natomiast z analizy przygotowanej przez portal RynekPierwotny.pl na podstawie danych GUS wynika, że od marca do maja 2020 r. w Polsce rozpoczęto znacznie mniej budów domów jednorodzinnych niż przed rokiem" - czytamy.

Czytaj więcej:

W UK największy spadek cen domów od 11 lat. Tanieje też wynajem

Pandemia nie spowodowała gwałtownego spadku opłat za wynajem mieszkań

W UK spadają ceny nowych domów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama