Menu

Dodatkowe koszule, książki, przekąski. Przywódcy UE przygotowani na maraton negocjacji

Dodatkowe koszule, książki, przekąski. Przywódcy UE przygotowani na maraton negocjacji
To się są łatwe rozmowy... (Fot. Getty Images)
Dodatkowe koszule, książka o Chopinie, czy zdrowe przekąski - tak szefowie państw i rządów przygotowali się na maraton negocjacyjny ws. budżetu UE, który wczoraj rozpoczął się w Brukseli.
Reklama

Zazdrość zachodnich kolegów wywołały pączki, które znalazły się na stole polskich dziennikarzy za sprawą dyplomatów i przedstawicieli polskiego rządu. "Polski zespół na szczyt zaskoczył dziennikarzy w strefie prasowej pączkami z okazji tłustego czwartku. Co irytujące, nie dotarły one do stołu Politico" - napisało w swojej relacji z posiedzenia to brukselskie medium.

Choć teoretycznie obrady Rady Europejskiej obywają się w gronie wszystkich liderów państw, to w praktyce w trakcie szczytu dochodzi do przerw, żeby w mniejszym gronie rozwiązać jakieś problematyczne kwestie dotyczące grupy krajów. Pozostali przywódcy w tym czasie mogą rozmawiać ze swoimi doradcami, albo odpocząć.

Rozmowy mogą potrwać nawet do jutra, ale przywódcy są na to przygotowani. (Fot. Getty Images)

Aby uchronić się przed nudą w takich momentach, premier Holandii Mark Rutte - jak pochwalił się dziennikarzom - zabrał do Brukseli biografię Fryderyka Chopina. Do torby wrzucił też małe jabłko, by przekąsić coś zdrowego w trakcie długiej nocy.

Z kolei premier Czech Andrej Babisz zdradził przed rozpoczęciem obrad, że spakował aż pięć koszul na szczyt. Z nieoficjalnych informacji wynika, że premierzy zostali poproszeni, by wyczyścić kalendarze, tak by mogli zostać w Brukseli dłużej, jeśli okaże się to konieczne.

Znaki w sprawie tego, jak długo potrwają rozmowy wypatrywane są wszędzie - nawet w brukselskim transporcie publicznym, który na komunikatach wyświetlanych na stacji metra informuje, że zakłócenia związane z posiedzeniem Rady Europejskiej (zamknięcie stacji Schumann) mogą potrwać aż do jutra.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama