Menu

Do UK zmierza lato. Od jutra będzie coraz cieplej

Do UK zmierza lato. Od jutra będzie coraz cieplej
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wkrótce będą mogli zażywać miejskich kąpieli słonecznych. (Fot. Getty Images)
Brytyjscy meteorolodzy mają dobre wiadomości dla mieszkańców Wielkiej Brytanii - po rozczarowującym początku maja, temperatury w całym kraju zaczną się poprawiać, osiągając nawet 20 st. C. w poniedziałek. Eksperci oceniają, że dobra pogoda może zagościć w kraju na dłużej.
Reklama

Met Office opublikowało dziś najnowsze prognozy na najbliższe dni, zwracając uwagę, że to już koniec zimnego frontu atmosferycznego znad Arktyki w Wielkiej Brytanii.

Choć prognozy nie wskazują, aby na Wyspach pojawiły się upały, temperatury będą "wystarczająco wysokie, aby zrobiło się gorąco". W związku z tym zaapelowano do Brytyjczyków, aby zawsze mieli przy sobie butelkę wody, jeśli wychodzą na zewnątrz.

Temperatury będą rosnąć już od jutra, ale słoneczną pogodą będzie można cieszyć się dopiero od niedzieli. "Najpierw czekają nas niewielkie opady deszczu" - informuje Aiden McGivern z Met Office.

Temperatury będą rosły z każdym dniem... (Fot. Getty Images)

"Dziś rano było dość ciepło i tak pozostanie, ale miejscami może popadać, zwłaszcza późnym popołudniem. Jutro będzie podobnie" - dodał.

W Londynie w niedzielę ma być 17 stopni, a od poniedziałku temperatury będą powoli rosnąć. Wyjątkowo ciepło ma być w Szkocji, gdzie synoptycy spodziewają się w poniedziałek nawet 20 st. C.

Nagły skok temperatury odczują również mieszkańcy Manchesteru, Bristolu, a nawet Belfastu. W żadnym z regionów Wielkiej Brytanii prognostycy nie spodziewają się opadów deszczu w przyszłym tygodniu.

  Komentarze
  • Gie er
   10 maja 2019, 20:46

   Zna ktoś tą pusię z głównego zdjęcia?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.02.2020
  GBP 5.129 złEUR 4.302 złUSD 3.977 złCHF 4.054 zł

  Sport


  Reklama