Menu

Do Polski wróciło ponad 20 tys. osób w ramach akcji "Lot do domu"

Do Polski wróciło ponad 20 tys. osób w ramach akcji "Lot do domu"
Akcja "Lot do domu" wciąż trwa... (Fot. Getty Images)
Do piątku do godz. 23:00 do Polski wróciło ponad 20 tys. osób w ramach 150 akcji powrotnych 'Lot do domu', a 45 tys. osób zgłosiło chęć powrotu. Jest za wcześnie, by prognozować, kiedy akcja dobiegnie końca - wyjaśnia rzeczniczka MSZ Monika Szatyńska-Luft.
Reklama

To bezprecedensowa operacja, której skala jest ogromna. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od Polskich Linii Lotniczych LOT, prowadzących działania w ramach akcji "Lot do domu", do 20 marca do Polski powróciło 23 535 pasażerów, w ramach 150 akcji powrotnych z krajów UE, z Ameryki, Afryki i Azji.

Najbardziej aktualne informacje o rejsach powrotnych można znaleźć na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

"Decyzja o realizacji połączenia z danym miastem uzależniona jest od stopnia zapotrzebowania zgłaszanego przez przebywających tam Polaków. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w szczególności polska służba konsularna za granicą, pracuje w ścisłej koordynacji z władzami LOT. Muszę tu podkreślić nadzwyczajne zaangażowanie polskich placówek, które pracują dosłownie na okrągło, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu" - zauważa rzeczniczka MSZ.

Dzisiaj odbędzie się 16 lotów czarterowych do Warszawy z Polakami, którzy z całego świata chcą wrócić do kraju. Planowane są loty czarterowe do Warszawy z: Amsterdamu (Holandia), Bangkoku (Tajlandia), Bergen i Oslo (Norwegia), Brukseli, (Belgia), Dublina (Irlandia), Londynu i Edynburga (Wielka Brytania), Paryża (Francja), Madrytu (Hiszpania), Zurychu (Szwajcaria), Cancun (Meksyk), Podgoricy (Czarnogóra), Skopje (Macedonia Północna), Wiednia (Austria) i Zagrzebia (Chorwacja).

Operacja "LOT do Domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Czytaj więcej:

LOT do Domu: Dzisiaj rejsy do Warszawy z Delhi, Bangkoku, Nowego Jorku i Toronto

Już 12 tys. pasażerów wróciło "LOT-em do domu"

MSZ: Dzisiaj 17 lotów w ramach akcji "LOT do Domu"

  Komentarze
  • Brytyjka
   23 marca, 00:19

   I do czego wracac? Do tej oplakanej sluzby zdrowia!

  • Krono
   23 marca, 06:04

   20 tys. platnikow ZUS czego sie nie zrobi by zalatac dziure.:D

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama