Debiut Podolskiego w Interze

Lukas Podolski zadebiutował we włoskiej lidze (fot. Getty Images)
Piłkarz reprezentacji Niemiec Lukas Podolski zadebiutował w Interze Mediolan. Urodzony w Gliwicach zawodnik wszedł na boisko w 54. minucie prestiżowego meczu 17. kolejki włoskiej ekstraklasy z Juventusem Turyn, a jego nowy zespół zremisował na wyjeździe 1:1.

Podolski - mistrz świata 2014 - trafił do Interu na początku stycznia na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu Londyn, gdzie nie mógł liczyć na regularne występy. Jego debiut w Interze przypadł akurat na ligowy klasyk z Juventusem, nazywanym "Derbami Italii".

W momencie wejścia reprezentanta Niemiec na boisko goście przegrywali z mistrzami Włoch 0:1 po golu Carlosa Teveza na początku spotkania. Juventus w pierwszej części dominował na boisku, ale po przerwie do głosu doszedł Inter. Wyrównująca bramka padła w 64. minucie, gdy po podaniu Fredy'ego Guarina sprytnym strzałem popisał się Mauro Icardi.

Podolski grał ambitnie, brał udział w wielu akcjach. W 81. minucie niewiele brakowało, aby zaliczył asystę. Po jego mocnym podaniu z lewej strony będący w dość trudnej sytuacji Icardi kopnął tuż obok słupka.

Od 86. minuty Inter musiał sobie radzić w dziesiątkę, czerwoną kartkę za ostry faul na obrońcy Stephanie Lichtsteinerze zobaczył wówczas Mateo Kovacic.

Juventus pozostał liderem (40 pkt), ale ma już tylko punkt przewagi nad Romą. Inter jest jedenasty (22).