Debiut Bielika w Arsenale!

Krystian Bielik po debiucie zbiera pozytywne recenzje (Fot. Screen Shot/ Daily Mail)
Piłkarze Arsenalu Londyn odpadli w czwartej rundzie (1/8 finału) Pucharu Ligi, ponosząc porażkę na wyjeździe z występującym na zapleczu ekstraklasy Sheffield Wednesday 0:3. W drużynie gości zadebiutował 17-letni Krystian Bielik.

W pierwszej połowie bramkarz "Kanonierów" Petr Cech skapitulował po strzałach Rossa Wallace'a i Lucasa Joao, a wynik na 3:0 ustalił w 51. minucie Sam Hutchinson. Bielik, który na debiut czekał od stycznia, pojawił się na boisku na ostatnie pół godziny, zmieniając ciemnoskórego reprezentanta Finlandii Glena Kamarę.

Młody Polak trafił do zespołu Arsene'a Wengera z Legii Warszawa. Według mediów angielski zespół zapłacił 2,4 mln funtów.
Arsenal stracił też w tym spotkaniu z powodu kontuzji dwóch ważnych zawodników. Już w piątej minucie plac gry opuścił Alex Oxlade-Chamberlain. Zastąpił go Theo Walcott, który niespełna kwadrans później sam nie był w stanie kontynuować gry.
W pozostałych wtorkowych meczach o awansie musiały decydować rzuty karne. Po 120 minutach w starciach Evertonu z Norwich City, Hull City z Leicester City oraz Stoke City z Chelsea utrzymywały się remisy 1:1.

Broniąca trofeum Chelsea do dogrywki doprowadziła dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Bramkę wyrównującą zdobył Francuz Loic Remy, ale "The Blues" i tak zostali wyeliminowani. W konkursie "jedenastek" pomylił się tylko Belg Eden Hazard.

W zespole Leicester City cały mecz rozegrał Marcin Wasilewski, który nie ma miejsca w składzie "Lisów" w tym sezonie ekstraklasy. Polak wykorzystał swój rzut karny, ale nie zrobił tego Algierczyk Riyad Mahrez i jego ekipa przegrała 4-5.

Everton pokonał ekipę z Norwich 4-2 i awansował do ćwierćfinału rozgrywek razem z Hull City, Stoke City i Sheffield Wednesday.

W czterech środowych parach rywalizować będzie siedmiu reprezentantów ekstraklasy: Liverpool z ekipą Artura Boruca AFC Bournemouth, Manchester City z Crystal Palace, Sothampton z Aston Villą oraz Manchester United z występującym w Championship Middlesbrough.