Menu

Darmowa cola lub bezalkoholowe piwo dla kierowców w UK

Darmowa cola lub bezalkoholowe piwo dla kierowców w UK
Celem akcji jest promowanie trzeźwości wśród kierowców. (Fot. Getty Images)
W związku ze zbliżającymi się świętami coraz trudniej będzie 'złapać' taksówkę. Dlatego Coca Cola i sieć pubów Greene King przypominają o akcji 'Free drink for designated driver' - donosi 'Metro'.
Reklama

Coca Cola i Greene King chcą promować trzeźwość wśród kierowców, dlatego po raz 10. przez cały sezon świąteczny oferują osobom zmotoryzowanym bezpłatny napój bezalkoholowy. Do akcji po raz pierwszy dołączył także Heineken, który rozdaje bezalkoholowe piwo.

Oferta dostępna jest w 1 000 pubów Greene King w Wielkiej Brytanii, w tym w Hungry Horse, Chef & Brewer i Farmhouse Inns. Akcja już się rozpoczęła i obowiązuje do 1 stycznia 2020 r.

Aby otrzymać kupon na darmowy napój, wystarczy w barze okazać kluczyki do samochodu i kupić bezalkoholowe piwo Heineken, dowolną butelkę Coca Coli (330 ml) lub Appletisera (275 ml).

"Jako wiodąca sieć pubów, mamy ważną rolę do odegrania w promowaniu odpowiedzialnego picia. W ramach kampanii rozdaliśmy około ćwierć miliona bezpłatnych produktów Coca-Coli w ostatniej dekadzie" - poinformował Phil Thomas, dyrektor ds. handlowych w Greene King.

"Greene King należy pochwalić za promowanie trzeźwości wśród kierowców -  zwłaszcza w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia" - podkreślił z koeli Paul Robertson z Coca-Cola European Partners GB.

Czytaj więcej:

Pacjenci szpitali w UK nadużywają alkoholu?

Eksperci: Nie ma bezpiecznej dla zdrowia dawki alkoholu

Arcymistrz Magnus Carlsen: Gram tak dobrze, bo... przestałem pić

Premier w "SE": Alkohol jest dla ludzi, ale powinniśmy pić z umiarem

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama