Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

DPD wstrzymuje dostawy paczek z Wielkiej Brytanii do krajów UE

DPD wstrzymuje dostawy paczek z Wielkiej Brytanii do krajów UE
Jedna piąta paczek jest obecnie wysyłana z "nieprawidłowymi lub niekompletnymi" danymi, co oznacza, że ​​należy je zwrócić do nadawcy. (Fot. Getty Images)
Firma kurierska DPD poinformowała w piątek, że w związku z Brexitem wstrzymuje tymczasowo dostawy brytyjskich paczek do wszystkich krajów Unii Europejskiej - podaje Yahoo Finance.
Reklama
Reklama

Firma stwierdziła, że przez ​​"skomplikowane" procedury związane z Brexitem jedna piąta paczek jest obecnie wysyłana z "nieprawidłowymi lub niekompletnymi" danymi, co oznacza, że ​​należy je zwrócić.

"Umowa o handlu i współpracy między UE a Wielką Brytanią zaowocowała bardziej złożonymi procesami i dodatkowymi wymogami dotyczącymi danych dla paczek transportowanych do Europy" - przekazała DPD w oświadczeniu.

"To, wraz z opóźnieniami i zatorami w brytyjskich portach z powodu przepraw przez kanały, wywarło dodatkową presję na czas realizacji i tranzytu" - dodano.

"Mamy do czynienia z 20 proc. paczek, które mają dołączone nieprawidłowe lub niekompletne informacje, w związku z czym przesyłki trzeba zwracać do nadawców w celu uzupełnienia danych" - wskazano w komunikacie.

"Biorąc pod uwagę ten bezprecedensowy zestaw okoliczności, uważamy, że uzasadnione jest jedynie wstrzymanie i przegląd naszych usług drogowych do Europy, w tym do Republiki Irlandii| - podkreślono.

DPD twierdzi, że będzie współpracować ze swoimi klientami w celu "sprawdzenia i skorygowania danych" w systemie, "zmniejszenia opóźnień i wznowienia normalnej obsługi".

Firma ma nadzieję, że przerwa w dostawie paczek nie potrwa długo. Jest szansa, że kurierzy znów ruszą w trasę w środę, 13 stycznia. Decyzja w tej sprawie ma jednak zapaść dopiero we wtorek, 12 stycznia.

Czytaj więcej:

W UK lawina skarg na dostawy paczek

Rząd UK: "Chaos związany z transportem nie zagraża dostawom szczepionek"

Royal Mail wstrzymuje doręczanie przesyłek do Europy

Royal Mail: Wciąż dostarczane są świąteczne kartki. "Popyt przerósł oczekiwania"

  Komentarze
  • Kos
   10 stycznia, 16:39

   A przed Brexitem pociskali kity ze sa przygotowani, tak samo pociskali kity ze do konca roku przyjmna 1000 kierowcow i co lipa, nowy hub a w polowie stycznia bedzie zamkniety DPD to sciema a dlaczego paczki da nie doreczone nie bede pisal

  • Nelson
   10 stycznia, 19:13

   Te firmy kurierskie w Anglii, to działają tak, jakby klient byl dla nich, a nie oni dla klienta.

  • Kombo
   11 stycznia, 08:18

   Ale że jak? Nie takiego brexitu chcieli wydziarani bezzebni ze zlotem z argosa!!!!

  • D.....
   11 stycznia, 08:46

   DPD to najwiekszy syf w UK , tam to pracuja jezeli chodzi o biuro same klauny , a romki kradna paczki , i szabruja samochody , kradna firanki, materace zmieni aka opony a firma nic z tym nie robi

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.11.2021
  GBP 5.5597 złEUR 4.7038 złUSD 4.1754 złCHF 4.5071 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama