Menu

Czystsze powietrze to £900 mln więcej w portfelach pracowników w UK

Czystsze powietrze to £900 mln więcej w portfelach pracowników w UK
Okazuje się, że dzięki czystemu powietrzu nie tylko jesteśmy zdrowsi, ale możemy też być bogatsi. (Fot. Getty Images)
Tysiące istnień ludzkich zostałoby uratowanych, a brytyjscy pracownicy mogliby zarobić rocznie w sumie 900 milionów funtów więcej, gdyby rząd zajął się problemem zanieczyszczenia powietrza - wynika z najnowszego raportu.
Reklama

Według badań przeprowadzonych przez CBI Economics, organizację zajmującą się analizami ekonomicznymi, zmniejszenie zanieczyszczeń w celu spełnienia wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - bardziej rygorystycznych niż obecne limity w Wielkiej Brytanii - może zapobiec rocznie 17 tys. przedwczesnym zgonom osób w wieku produkcyjnym. 

Dzięki temu - poprzez zmniejszenie liczby zgonów, absencji chorobowych i niższej produktywności - brytyjska gospodarka może zaoszczędzić 1,6 miliarda funtów w ciągu roku.

Z badania zleconego przez Clean Air Fund wynika, że zaoszczędziłoby to nawet do trzech milionów dni roboczych w roku, straconych w wyniku choroby lub opieki nad chorymi dziećmi. "W portfelach brytyjskich pracowników znalazłoby się wówczas aż 900 milionów funtów więcej" - ocenia CBI Economics.

"Wiemy, że dzięki czystemu powietrzu jesteśmy zdrowsi, ale nasze badania pokazują też, że możemy być bogatsi. Jeśli firmy i rząd będą współpracować, możemy chronić nasze zdrowie i ożywić gospodarkę w tym krytycznym momencie" - oceniła Jane Burston z Clean Air Fund. 

"Ministrowie muszą zobowiązać się do osiągnięcia wiążących celów dotyczących ograniczenia zanieczyszczenia powietrza do 2030 r., zgodnie z wytycznymi WHO" - podsumowała działaczka.

Czytaj więcej:

Diesle nie wjadą do centrum Bristolu

Co trzeci Polak próbuje ograniczyć emisję zanieczyszczeń powietrza

Brytyjscy naukowcy: Smog sprzyja depresji i samobójstwom

Raport: Najgorsza jakość powietrza jest w Azji Południowej

Eksperci: "Trzeba zamknąć część metra w Londynie, aby zapobiec Covid-19"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama