Menu

Czynsze w Londynie coraz tańsze?

Czynsze w Londynie coraz tańsze?
W całym mieście za wynajem domu lub mieszkania trzeba było zapłacić 4,5 proc. mniej. (Fot. Getty Images)
Z danych agencji nieruchomości Hamptons International wynika, że ​​cena wynajmu domu w centrum Londynu osiągnęła w zeszłym miesiącu rekordowo niski poziom - informuje secretldn.com.
Reklama

Eksperci wyjaśniają, że to w dużej mierze efekt zwiększonej liczby dostępnych nieruchomości ze względu na brak ruchu turystycznego podczas pandemii Covid-19. Innymi słowy, nieruchomości zwykle wynajmowane wczasowiczom były wystawiane na wynajem długoterminowy, co prowadziło do niewielkiego spadku ceny.

W całym mieście za wynajem domu lub mieszkania trzeba było zapłacić w lipcu 4,5 proc. mniej w porównaniu do analogicznego miesiąca w ubiegłym roku. Ponadto, liczba dostępnych nieruchomości wzrosła o 14 proc.

Jeśli chodzi o centrum Londynu, to ceny poszybowały w dół aż o 7,4 proc., a na rynku mieszkaniowym przybyło 26 proc. nowych lokali na wynajem. 

"Tak więc, jeśli myślisz o przeprowadzce i szukasz dobrej oferty, teraz jest dobry moment, aby to zrobić. Poza tym, popyt na mieszkania do wynajęcia spadł o około 9 proc., więc walka o pokoje może być mniejsza" - przekonują specjaliści z  Hamptons International.

Jednak spadek cen za wynajem nie dotyczy reszty Wielkiej Brytanii. Hamptons odkrył wzrost zarówno popytu, jak i kosztów wynajmu poza stolicą. Według ekspertów, przejście na pracę zdalną pokazuje ludziom, że nie muszą już żyć w dużym mieście.

Czytaj więcej:

Od obniżek czynszu po wakacje hipoteczne - najczęściej zadawane pytania

W UK największy spadek cen domów od 11 lat. Tanieje też wynajem

Londyn: Koronawirus uderzył w czynsze. Gdzie najmocniej?

  Komentarze
  • Bolo olo
   4 sierpnia 2020, 08:44

   Ta tansze a to dobre :-)))))

  • Jacek
   5 sierpnia 2020, 10:13

   U mnie średnio około 50£ w górę

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama