Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Czynsz w Londynie najdroższy w całej Europie

Czynsz w Londynie najdroższy w całej Europie
Londyn to pod względem kosztów wynajmu 4. najdroższe miasto świata. (Fot. Getty Images)
W brytyjskiej stolicy ceny wynajmu nieruchomości są najwyższe w Europie i czwarte na świecie. Poza Londynem, najdroższe zakwaterowanie w Wielkiej Brytanii znajdziemy w Manchesterze - informuje Homesandproperty.co.uk.
Reklama

W raporcie Employment Conditions Abroad International (ECA) porównano koszty utrzymania ekspatów, czyli specjalistów, którzy opuścili ojczyznę, by pracować za granicą.

Pod lupę wzięto 279 miast na całym świecie i przeanalizowano miesięczny średni koszt wynajmu domu z trzema sypialniami na obszarach popularnych wśród wykwalifikowanych obcokrajowców. Okazało się, że najdroższym miejscem w Europie z czynszem w wysokości £5 187 jest Londyn.

Poza brytyjską stolicą, najdroższe zakwaterowanie w Wielkiej Brytanii znajdziemy w Manchesterze. Średni czynsz w domu z trzema sypialniami w tym północno-zachodnim brytyjskim mieście wynosi obecnie £1 844 - o £54 więcej niż w 2018 r. Tym samym Manchester stał się 30. najdroższym miastem w Europie i 119. na świecie.

W Europie najszybciej rosły czynsze w Dublinie. (Fot. Getty Images)

"W ostatnich latach do Manchesteru przeniosło się wiele firm, podsycając popyt na wynajęte mieszkania - szczególnie w centrum" - zauważa Alec Smith z ECA, cytowany przez Homesandproperty.co.uk.

Birmingham odnotowało największy wzrost kosztów wynajmu w Wielkiej Brytanii (£110 miesięcznie od ubiegłego roku), co czyni go w rankingu 36. najdroższym miastem w Europie.

Najbardziej od 2018 r. wzrósł czynsz w Dublinie - o £236 do £2 902 miesięcznie. Eksperci tłumaczą to przede wszystkim ożywieniem gospodarczym po kryzysie finansowym z 2008 r. Irlandzka stolica jest obecnie piątym najdroższym miastem w Europie.

W Madrycie, Rzymie, Paryżu i Barcelonie odnotowano średni miesięczny wzrost czynszów o ponad £100 miesięcznie.

W Paryżu, szóstym najdroższym europejskim mieście ze średnim miesięcznym czynszem w wysokości £2 830, wzrost cen wynajmu to efekt Brexitu i firm przenoszących się do stolicy Francji. 

Najdroższe zakwaterowania na świecie są w Hongkongu (£8 315). Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio Nowy Jork i Tokio. Tuż za podium uplasował się Londyn.

 

  Komentarze


  • Przyszła Kryska Matyska
   20 marca, 19:22

   Chyba u Polaków 😂

  • Panie Grzegorzu
   21 marca, 12:26

   Mieszkanie w 4 strefie 1200f? To i tak duzo, biorac pod uwage fakt, ze oplaty za utrzymanie nieruchomosci tez tanie nie sa (woda, gaz, prad, council tax kolejne 400-500f) a dojazdy metrem z 4 do 1 strefy to prawie 200f miesiecznie. Straszna drozyzna, a zarobki w Londynie sa za to smiesznie niskie...

  • Hmmm
   23 marca, 01:18

   A gdzie tu sa bzdury? Napisalem realne i faktyczne ceny na oceny rok, bo to ciagle sie zmienia. Takze nie rozumiem panie Grzegorzu otego oburzenia.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama