Menu

Czekający na rozprawę Polak zmarł w celi. Było za gorąco

Czekający na rozprawę Polak zmarł w celi. Było za gorąco
Dochodzenie w sprawie śmierci Polaka wykazało wiele nieprawidłowości. (Fot. Getty Images)
43-letni Rafał Sochacki oczekiwał na swoją rozprawę o ekstradycji w Westminster Magistrates Court, kiedy znaleziono go nieprzytomnego w jego celi. Mężczyzna nie przeżył, a za przyczynę zgonu uznano udar cieplny.
Reklama

Incydent miał miejsce 21 czerwca 2017 r., ale dopiero teraz opublikowano szczegóły dochodzenia, które miało wykazać nieprawidłowości związane ze śmiercią Polaka.

Jak informuje portal MyLondon.news, 43-latek był "cały mokry od potu" już w momencie pojawienia się w sądzie, do którego przybył w policyjnym vanie. Przez kolejne godziny mężczyzna zaczął "dziwnie się zachowywać" - wykręcał sobie ubranie czy uderzał w drzwi celi. Po tym, jak stracił przytomność, na miejscu podjęto próbę jego reanimacji - zakończyła się ona niepowodzeniem.

Wczoraj ława przysięgłych stwierdziła, że ​​Polak zmarł w wyniku udaru cieplnego, zwłaszcza, że w Londynie były wówczas rekordowe upały. Rzecznik praw więźniów Sue McAllister zwróciła jednak uwagę na raport niezależnej komisji, która wykazała poważne nieprawidłowości w traktowaniu aresztowanego.

Raport odnotował, że furgonetka policyjna, która transportowała Rafała Sochackiego z Wood Green do sądu, zatrzymała się po drodze na ok. godzinę na posterunku policji na CharingCross. Przez cały ten czas Polak znajdował się w środku z wyłączoną klimatyzacją, a temperatura na zewnątrz wynosiła ponad 30 st. C.

Sytuacji nie ułatwił również fakt, że w samym sądzie"klimatyzacja nie działała już od tygodni". Na miejscu ustawiono przenośne klimatyzatory, ale z urządzeń tych korzystali wyłącznie pracownicy, a nie więźniowie.

W raporcie stwierdzono jednoznacznie, że 43-letni Polak zmarł z powodu zapaści sercowo-naczyniowej spowodowanej hipertermią - ciężkim udarem cieplnym - inadciśnieniową chorobą serca. Temperatura jego ciała w momencie zgonu wynosiła przynajmniej 39,6 st. C.

Ministerstwo sprawiedliwości przeprosiło rodzinę zmarłego za niedopatrzenia i zapowiedziało wprowadzenie zmian, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

  Komentarze
  • Leon
   3 lipca 2019, 12:50

   Ale to bandyci ! przeprosili rodzine zmarlego ze zamordowali ich czlonka rodziny co za patologia !!! ciekawe czy tym pastuchom postawiono zarzut zabojstwa ?

  • Temida
   3 lipca 2019, 14:27

   Leon ... tak psioczysz na innych.... a on to co taki niby święty był ? Ze aż ekstradycję zasłużył? No Leon - naprawde serio ?

  • Polak
   3 lipca 2019, 15:18

   Temido ogarnij sie ruski trolu z berlina

  • PR2020
   3 lipca 2019, 15:20

   Kazdy czlowiek zasluguje na godne traktowanie. A jesli ekstradycja byla za niezaplacony mandat? A jesli nastapila pomylka i zatrzymano nieslusznie - czy zycia ludzkie nie jest warte o wiele wiecej?

  • Szypi
   3 lipca 2019, 18:11

   No to Co ze na ekstradycje czekal? Powod zeby zdech jak pies w budzie? Ludzie biegaja I wybijaja szyby w samochodach jak ktos psa albo innego zwierzaka zamknie..

  • Do TEMIDA
   3 lipca 2019, 18:21

   Moze I swiety nie byl. . ALe Wielka Brytania ma dla nas powazne zarzuty o praworzadnosc Polaków. A tam traktuja naszych jak bydlo? Czy Ty wyobrazasz sobie sytuacje jaka by byla gdyby u nas Brytyjczyk zginal w ten sposób? Gdzie jest prawo równe traktowania ludzi ? Przeciez I wiezniowie maja swoje prawa. Nigdy za nimi nie bylem ale to prawie zabójstwo a oni obiecuja poprawe warunków? Za to musi byc odszkodowanie I to gigantyczne. Chodzi o doprowadzenie do smierci.

  • By
   3 lipca 2019, 19:39

   Temidą idioto nawet za zamkniętego psa w samochodzie w taki upał jest paragraf

  • Obcy
   3 lipca 2019, 20:00

   Moze to dposob w jaki chca tolerancyjni Angole pozbyc sie niechcianych jak tam oni ich by nie nazywali.

  • Ania
   3 lipca 2019, 22:28

   ..."Wczoraj ława przysięgłych stwierdziła, że ​​Polak zmarł w wyniku udaru cieplnego, zwłaszcza, że w Londynie były wówczas rekordowe upały".... 

   Bomba

   A ława przysięgłych to medycy zapewne?

  • Temida
   4 lipca 2019, 15:32

   Do wszystkich.... wsadź kij w mrowisko a nożyce się odezwa... ale się dyskusja wywiązała, jak nigdy na londynku

  • Do Tamida
   5 lipca 2019, 11:41

   uderz w stol a norzyce sie odezwa - jak juz cos. Pomieszlas/es 2 rozne powiedzenia, ale I tak oba sa nieadekwatne do powyzszych komentarzy.
   Tamida - nie osadzaj, nie znales czlowieka, cokolwiek by nie zrobil, i za cokolwiek nie siedzial nie zmienia faktu ze zostal zamordowany.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama