Menu

Cristiano Ronaldo uważa, że wiele łączy go z Michaelem Jordanem

Cristiano Ronaldo uważa, że wiele łączy go z Michaelem Jordanem
"Stworzyliśmy historię" - napisał o Jordanie były zawodnik Realu Madryt, a obecnie Juventusu Turyn. (Fot. Getty Images)
Słynny portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo uważa, że ma mentalność i wiele innych cech wspólnych z koszykarską gwiazdą NBA Michaelem Jordanem, którego karierę przedstawiał emitowany niedawno serial dokumentalny 'The Last Dance'.
Reklama
Reklama

"Stworzyliśmy historię" - napisał o Jordanie były zawodnik Realu Madryt, a obecnie Juventusu Turyn na jednym z portali społecznościowych.

Cechy wspólne obydwu legend sportu światowego formatu to - zdaniem Ronaldo - obsesja na punkcie sukcesów i traktowanie każdego kolejnego tytułu mistrzowskiego jako osobistego wyzwania. Takiego Jordana, z którym identyfikuje się Ronaldo, pokazał bijący rekordy oglądalności nie tylko w USA serial o sześciokrotnym mistrzu NBA z drużyną Chicago Bulls.

Dzisiaj mijają dwa lata od ostatniego "tańca" Ronaldo w barwach Realu - triumfu w Lidze Mistrzów. 26 maja 2018 roku w Kijowie "Królewscy" pokonali FC Liverpool 3:1.

"Napisaliśmy historię i musimy się tym cieszyć. Wspaniale było grać w Realu Madryt" – mówił po meczu portugalski napastnik, wywołując lawinę spekulacji. Po kilku tygodniach okazało się, że opuszcza Madryt i przenosi się do Turynu.

Czytaj więcej:

Cristiano Ronaldo wsparł trzy szpitale w Portugalii

Liga włoska: Ronaldo w centrum treningowym Juventusu na badaniach

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2021
  GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama