Menu

Co 4. pracownik w UK chce pracować wyłącznie zdalnie

Co 4. pracownik w UK chce pracować wyłącznie zdalnie
Badanie Deloitte wykazało, że największy problem z pracą zdalną mają osoby poniżej 35. roku życia. (Fot. Getty Images)
Prawie jeden na czterech pracowników w Wielkiej Brytanii ma nadzieję, że nigdy więcej nie będzie musiał udawać się do stacjonarnej pracy - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Deloitte. Oznacza to, że 7,5 mln pracowników chciałoby pracować wyłącznie zdalnie.
Reklama
Reklama

Badanie Deloitte wykazało głęboki podział siły roboczej w kraju. W czasie gdy jedna czwarta osób chce kontynuować pracę zdalną we wszystkie dni robocze, 28 proc. osób ma nadzieję na jak najszybszy powrót do biur. 

Nieco ponad dwie piąte Brytyjczyków (42 proc.) stawia na równowagę i chciałoby pracy stacjonarnej z możliwością pracy z domu min. 2 dni w tygodniu.

Co ciekawe, największy odsetek pesymistów występuje w grupie wiekowej poniżej 35. roku życia - młode osoby w większości podpisują się pod stwierdzeniem, że praca z domu jest dużym wyzwaniem.

Ekspert Will Gosling z Deloitte ocenia, że jest to związane z faktem, iż młodsze osoby często znajdują się na bardzo wczesnym etapie swojej kariety. "Mogą uczyć się technicznych rzeczy w dowolnym miejscu, ale tego, co powoduje że nasza praca jest interesująca i ekscytująca, nie nauczą się z podręcznika czy kursu online" - wskazuje.

"To sposób, w jaki ludzie pracują i współdziałają. To obserwowanie, jak bardziej doświadczeni ludzie radzą sobie w różnych sytuacjach. Nie możesz tego nauczyć się bezpośrednio. Wiedzą o tym ludzie na wczesnym etapie kariery i chcą do tego wrócić" - dodaje.

Z badania Deloitte wynika również, że tylko dwie piąte pracowników jest bardziej wydajnych podczas pracy z domu, a jedynie jedna trzecia czuje się bardziej wypoczęta. Nieco ponad 40 proc. osób stwierdziło, że nie lubi dojeżdżać do pracy, ponieważ daje im to więcej czasu i obniża koszty życia.

Prawie jedna trzecia osób poniżej 35. roku życia stwierdziła, że nie czuje się pewnie w korzystaniu z technologii w pracy zdalnej, w porównaniu z jedną piątą pracowników we wszystkich grupach wiekowych. Pokazuje to, że bycie młodym nie gwarantuje płynnego przejścia na cyfrowy tryb pracy z domu.

Czytaj więcej:

Polakom spodobała się praca zdalna. Większość chce wykonywać obowiązki hybrydowo

Szef Goldman Sachs: "Praca zdalna to coś nienormalnego"

Jedna trzecia Kanadyjczyków pracuje zdalnie

  Komentarze
  • To i owo
   19 kwietnia, 18:00

   Nygusy śmierdzą-ce

  • Doomsday
   19 kwietnia, 19:26

   @To i owo. Co ja mogę dodać do Twojego komentarza ? ZGADZAM SIĘ W 200 % !!!!

  • NHS STAFF
   19 kwietnia, 23:51

   Rozleniwilo sie towarzystwo niemilosiernie.Najlepiej pracowac w domu np odpowiadajac maile 10-15 dziennie( bron boze nie odebrac telefonu) Nie moge sie doczekac az towarzystwo wroci do PRACY

  • Olek
   20 kwietnia, 07:41

   Stało się coś co powinno już dawno nastąpić a nikt nie miał odwagi przeprowadzić. Opłaca się obydwu stronom,

  • Ana
   20 kwietnia, 07:46

   NHS STAFF@ to chyba się nie doczekasz. To jest już nieodwracalne. Pomieszczenia które zajmowali będzie można sprzedać albo przekształcić na coś innego.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama