Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Co 3. Brytyjczyk przegląda telefon partnera i szuka dowodów na "zdradę"

Co 3. Brytyjczyk przegląda telefon partnera i szuka dowodów na "zdradę"
Ekspert: "Jeśli podejrzewasz, że twój partner nie jest wobec ciebie fair, porozmawiaj z nimi o tym". (Fot. Getty Images)
Ponad jedna trzecia Brytyjczyków przyznała się do przeglądania telefonów i Facebooka swoich partnerów, aby dowiedzieć się, czy mają coś na sumieniu - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy prawniczej Hodge Jones & Allen.
Reklama
Reklama

Cztery na dziesięć osób przyznały się do szpiegowania telefonu drugiej połówki przynajmniej raz w tygodniu. Co piąty ankietowany czeka, aż ich partner zaśnie, żeby odblokować i dostać się do jego urządzenia - informuje ITV News.

Badanie, w którym wzięło udział 2 000 dorosłych Brytyjczyków, wykazało, że ponad połowa tych, którzy szpiegowali swojego partnera, odkryła coś, co doprowadziło ich do przekonania, że zostali oszukani - przy czym aż 45 proc. z nich postanowiło w rezultacie zakończyć związek.

Jednak uczestnicy sondażu różnie definiowali pojęcie "oszustwa". Prawie sześć na 10 osób wskazało, że za takie należy uznać tzw. sexting. Dla jednego na dziewięciu Brytyjczyków zdradę stanowiły pocałunki pod koniec wiadomości tekstowej, a według 6 proc. ankietowanych, już zwykłe polubienie cudzego postu w mediach społecznościowych oznaczało niewierność partnera.

Do szpiegowania bardziej skłonne są kobiety niż mężczyźni. (Fot. Getty Images)

"W świecie, w którym nasze życie jest coraz bardziej online, sprawdzanie telefonu partnera, poczty e-mail lub mediów społecznościowych bez jego zgody jest zaskakująco powszechne" - zauważa Denise Knowles z organizacji charytatywnej Relate.

"Zrozumiałe, że jest to kuszące, ale to nie w porządku. Weź oddech - wyobraź sobie, że odkrywasz coś niepokojącego i pytasz sam siebie: Czy tak naprawdę chcę się tego dowiedzieć? Pomyśl o tym, co jest najlepsze dla relacji w dłuższej perspektywie. Jeśli twój partner dowie się, że go śledzisz, to tylko pogorszy sprawę" - dodaje ekspertka.

"Jeśli podejrzewasz, że twój partner nie jest wobec ciebie fair, porozmawiaj z nimi o tym lub w ostateczności - skorzystajcie z porady specjalisty. Sprawdzanie cudzych wiadomości bez czyjejś zgody jest naruszeniem zaufania, a nawet może być oznaką zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych" - zaznacza Denise Knowles. 

Wyniki badania Hodge Jones & Allen sugerują, że kobiety oraz młodzi ludzie są bardziej skłonni do szpiegowania, w porównaniu z mężczyznami i osobami starszymi.

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 25.04.2024
    GBP 5.0427 złEUR 4.3198 złUSD 4.0276 złCHF 4.4131 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama