Menu

Choinka w Wilnie uznana za najpiękniejszą w Europie

Choinka w Wilnie uznana za najpiękniejszą w Europie
O tej choince mówi cała Europa! (Fot. Facebook/Go Vilnius)
Wileńska choinka została uznana za najpiękniejszą spośród wszystkich, które ozdobiły europejskie miasta - wynika z rankingu European Best Destinations. Wileńskie drzewko przyćmiło nawet choinkę przed nowojorskim Rockefeller Center - piszą litewskie media.
Reklama

"To najpiękniejsza bożonarodzeniowa choinka w całej Europie. Wileńska choinka jest oszałamiająca!" - napisano na interaktywnym portalu European Best Destinations.

Metalowa choinka na Placu Katedralnym w Wilnie ma 27 metrów wysokości, skomponowano ją z 6 tys. świerkowych gałęzi, a sznur ze światełkami jest długi na 5 km - czytamy w uzasadnieniu do werdyktu brukselskiego serwisu internetowego.

Motywem przewodnim wileńskiej choinki jest zegar, co - zdaniem portalu European Best Destination - stanowi wyraźne odniesienie do zegara na dzwonnicy obok katedry, który znajduje się tam od 1672 roku. Wileński zegar jest starszy niż Big Ben w Londynie - zauważa portal.

"Wspaniałe światła choinki w Wilnie oczarowały tłumy" – pisze z kolei BBC. Jak odnotowuje litewski portal Made in Vilnius: "nasze drzewko wyprzedziło nawet nowojorską choinkę przed Rockefeller Center, która w tym roku świeci kryształami Swarovskiego za 3 miliony dolarów".

Tegoroczne wileńskie drzewko na Palcu Katedralnym zdobi 70 tys. lampek i 900 świątecznych zabawek. Wokół choinki rozlokował się bożonarodzeniowy jarmark, którego teren zdobią neonowe, kilkumetrowe figury szachów. Zwieńczona koroną wileńska choinka na Placu Katedralnym symbolizuje figurę królowej. Świąteczna kompozycja ze straganami zajmuje 2,5 tys. metrów kwadratowych.

Metalowa choinka na Placu Katedralnym w Wilnie ma 27 metrów wysokości, skomponowano ją z 6 tys. świerkowych gałęzi, a sznur ze światełkami jest długi na 5 km - imponujące! (Fot. Facebook/Go Vilnius)

Wileński jarmark bożonarodzeniowy został nominowany w konkursie o tytuł "European Best Christmas Market 2020". Głosowanie w internecie potrwa do 10 grudnia br.

Portal European Best Destinations jest odwiedzany przez 5,5 mln użytkowników, którzy szukają tam rekomendacji oraz informacji o usługach turystycznych. Należy on do europejskiej sieci EDEN Network utworzonej pod auspicjami Komisji Europejskiej dla promowania usług turystycznych w UE.

Najpiękniejsze choinki w Europie wg portalu EBD:

1. Wilno, Litwa

2. Praga, Czechy

3. Strasbourg, Francja

4. Kolonia, Niemcy

5. Kijów, Ukraina

Czytaj więcej:

Najwyższa LED-owa choinka w Londynie stanęła na Wembley Park

Najsłynniejsza choinka świata rozświetliła Nowy Jork

Londyn: Zapalono światełka na "anemicznej" choince na Trafalgar Square

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Reklama