Chelsea rozbiła Steauę, zwycięstwo Schalke

Steaua Bukareszt przegrała wczoraj u siebie z Chelsea FC 0:4. W drugim spotkaniu tej grupy FC Basel przegrało na własnym stadionie z Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1.
Bramki dla The Blues strzelili Lampard, dwie Ramires i Georgievski, który pokonał własnego bramkarza. Chelsea objęła prowadzenie w 20. minucie spotkania. Samuel Eto'o obsłużył podaniem Ramiresa, a Brazylijczyk pokonał Tatarusanu.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy niefortunne zagranie przydarzyło się Georgievskiemu, który pokonał własnego bramkarza. Po zmianie stron znów o sobie dał znać Ramires. W 55. minucie pomocnik wykorzystał podanie Oscara i podwyższył prowadzenie Chelsea na 3:0.

Kiedy wydawało się, że kibice w Bukareszcie nie zobaczą więcej bramek, w doliczonym czasie gry Willian podał do Lamparda, a ten ustalił końcowy rezultat meczu. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał reprezentant Polski, Łukasz Szukała.

W drugim meczu tej grupy, FC Basel podejmowało na St. Jakob-Park Schalke 04 Gelsenkirchen. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 0:0. Po zmianie stron Królewsko-Niebiescy zadali pierwszy i - jak się okazało - decydujący cios. Schalke szybko rozegrało rzut rożny, piłka powędrowała przed pole karne do Draxlera, a młody Niemiec popisał się fantastycznym uderzeniem z woleja.

Piłka po jego strzale zatrzepotała w siatce bramki Szwajcarów. Liderem grupy jest Schalke, które wygrało dwa dotychczasowe spotkania i uzbierało na swoim koncie 6 punktów.

Drugie jest FC Basel, które ma podobnie jak trzecie Chelsea 3 "oczka". Tabelę zamyka Steaua, która jeszcze nie zapunktowała. Kolejne mecze w LM: 22.10: Schalke 04 Gelsenkirchen - Chelsea FC, 22.10: Steaua Bukareszt - FC Basel.