Chelsea pokonała na wyjeździe Arsenal w derbach Londynu

Piłkarze Chelsea pokazali klasę! (Fot. Getty Images)
Piłkarze Chelsea pokonali na wyjeździe Arsenal 2:1 w derbach Londynu. Zwycięstwo gościom zapewnił Tammy Abraham, który na listę strzelców wpisał się w 87. minucie.

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczął Arsenal. Gospodarze grali agresywnie w obronie, a w 13. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego prowadzenie dał im Pierre-Emerick Aubameyang.

Chelsea na defensywę "Kanonierów" długo nie mogła znaleźć sposobu. Wyrównać udało się "The Blues" dopiero w 83. minucie. Po wrzutce z rzutu wolnego Masona Mounta błąd popełnił bramkarz Arsenalu Bernd Leno, który nie sięgnął piłki. Ta spadła pod nogi Jorginho, a Włoch nie mając przed sobą nikogo z bliska wpakował ją do siatki. Abraham natomiast kilka minut później wykończył szybki kontratak.

Chelsea w tabeli jest czwarta, a Arsenal dopiero 12.

Dziś odbędą się jeszcze dwa spotkania. Lider Liverpool podejmie Wolverhampton Wanderers, a broniący tytułu Manchester City, także na własnym stadionie, zmierzy się z Sheffield United.