Menu

Centrum handlowe bez szopki, żeby "nie urazić wyznawców innych religii"

Centrum handlowe bez szopki, żeby "nie urazić wyznawców innych religii"
Rozczarowania w związku z zakazem nie kryje lokalna grupa religijna, która zaproponowała postawienie szopki. (Fot. Getty Images)
Klienci jednego z centrów handlowych w Szkocji nie zobaczą w tym roku bożonarodzeniowej szopki. 'Chcemy być religijnie i politycznie neutralni' - tłumaczy swoją decyzję kierownictwo galerii.
Reklama

"Szczycimy się religijną i polityczną poprawnością wśród lokalnej społeczności. Mając to na uwadze, nie chcemy zgodzić się na organizację tego typu przedzięwzięcia w centrum handlowym. Nasi klienci czerpią przyjemność z spędzania wolnego czasu bez poddawania się indywidualnym przekonaniom religijnym" - zaznaczają szefowie Thistles w Stirling.

Rozczarowania w związku z zakazem nie kryje lokalna grupa religijna, która zaproponowała postawienie szopki w centrum handlowym. "Jak można chwalić się neutralnością religijną, gdy jednocześnie dla zysku intensywnie promuje się święta Bożego Narodzenia?" - pytają członkowie The Catholic Legion of St Mary’s Association. 

Niektórzy klienci i organizacje liczą jeszcze, że menedżerowie domu handlowego zmienią zdanie. Jednak ci pozostają nieugięci i podkreślają, że ich decyzja jest ostateczna - informuje "Metro".

"Jesteśmy bardzo rozczarowani faktem, że kierownictwo Thistles nie rozumie prawdziwego znaczenia Bożego Narodzenia. Jest to smutny dzień dla nas wszystkich" - oświadczył rzecznik Kościoła Szkocji.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama