Menu

Centrum handlowe bez szopki, żeby "nie urazić wyznawców innych religii"

Centrum handlowe bez szopki, żeby "nie urazić wyznawców innych religii"
Rozczarowania w związku z zakazem nie kryje lokalna grupa religijna, która zaproponowała postawienie szopki. (Fot. Getty Images)
Klienci jednego z centrów handlowych w Szkocji nie zobaczą w tym roku bożonarodzeniowej szopki. 'Chcemy być religijnie i politycznie neutralni' - tłumaczy swoją decyzję kierownictwo galerii.
Reklama

"Szczycimy się religijną i polityczną poprawnością wśród lokalnej społeczności. Mając to na uwadze, nie chcemy zgodzić się na organizację tego typu przedzięwzięcia w centrum handlowym. Nasi klienci czerpią przyjemność z spędzania wolnego czasu bez poddawania się indywidualnym przekonaniom religijnym" - zaznaczają szefowie Thistles w Stirling.

Rozczarowania w związku z zakazem nie kryje lokalna grupa religijna, która zaproponowała postawienie szopki w centrum handlowym. "Jak można chwalić się neutralnością religijną, gdy jednocześnie dla zysku intensywnie promuje się święta Bożego Narodzenia?" - pytają członkowie The Catholic Legion of St Mary’s Association. 

Niektórzy klienci i organizacje liczą jeszcze, że menedżerowie domu handlowego zmienią zdanie. Jednak ci pozostają nieugięci i podkreślają, że ich decyzja jest ostateczna - informuje "Metro".

"Jesteśmy bardzo rozczarowani faktem, że kierownictwo Thistles nie rozumie prawdziwego znaczenia Bożego Narodzenia. Jest to smutny dzień dla nas wszystkich" - oświadczył rzecznik Kościoła Szkocji.

  Komentarze
  • Szopka
   12 grudnia 2018, 10:23

   Wystarczy odwrócić sytuację.taki mały meczet na środku chcieliby postawic żeby zaznaczyć ich przejmowanie europy?jak myślicie czy byłby sprzeciw?żal i obłuda!

  • Czytelniczka
   12 grudnia 2018, 10:40

   Neutalni religijnie .Tylko o ktora religie tak naprawde chodzi.W zeszlym roku jedeo duze tesco wywiesilo balony z liter Happy Ramadan i promocji bez liku a na boze narodzenie nie bylo Merry Christmas nie wspimne juz o promocjach wiec jaka to neutralnosc religijna .Poprostu katolikow olewaja zeby nie urazic islamy

  • Ala
   12 grudnia 2018, 11:17

   Droga Szopki - owszem, gdyby to było w kraju historycznie i kulturowo muzułmańskim, to jak najbardziej, meczet byłby na miejscu. Gdyby oczywiście ktoś chciał go tam postawić.
   Zresztą słusznie zauważono, że to zwyczajna hipokryzja. Co innego, gdyby w centrum handlowym i jego reklamach nikt w ogóle o świętach nie wspominał.

   Zawalczmy trochę o zachowanie naszej kultury, zamiast trzęsąc się ze strachu neutralizować się. Opowiedzmy innym kulturom o naszej i poznajmy ich kulturę, ale bez negowania własnej

  • Ehh
   12 grudnia 2018, 15:12

   Święta to święta.nie rozumiem tych zawoalowanych "Seasons greetings" ,"Happy holiday"etc.jesli wyznawca innej wiary życzy mi "Eid mubarak" albo "Happy Diwali" to mu dziękuję i się nie obrażam.prosze mi więc pozwolić życzyć merry Christmas!!!!

  • Witek
   12 grudnia 2018, 17:04

   a moze ustawia jeszcze stanowisko z maczetami, jakby tak przy okazji 'ktos' przechodzil, to moze zlapac i dac opoalic tym zwolennikom szopki.
   Pogarda!

  • .....12
   13 grudnia 2018, 04:46

   Czytelniczko nie katolików a chrześcijan.................

  • Bobek
   13 grudnia 2018, 07:57

   Ale szopka

  • Czytelniczka
   13 grudnia 2018, 11:12

   Do .....12 Jesli nie wiesz to kazdy katolik musi byc chrzescijaninem a chrzescijanin nie musi byc katolikiem .Poczytaj sobie a pozniej sie wymadrzaj .

  • Czytelniczka
   13 grudnia 2018, 14:31

   Do ..12 Jesli nie wiesz że każdy katolik to chrześcijanin ale nie każdy chrześcijanin to katolik to się nie wypowiadaj

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 10.12.2019
  GBP 5.095 złEUR 4.288 złUSD 3.871 złCHF 3.925 zł

  Sport


  Reklama