Menu

Carluccio's i BrightHouse do zamknięcia?

Carluccio's i BrightHouse do zamknięcia?
Założona w 1999 roku w Londynie sieć włoskich restauracji cieszyła się dużą popularnością wśród Brytyjczyków... (Fot. Getty Images)
Sieć restauracji Carluccio's i dom handlowy BrightHouse zostały oddane w administrację. W sumie stracić pracę może ponad 4 000 osób.
Reklama

Sieć włoskich restauracji Carluccio's została oddana w administrację z narażeniem 2 000 miejsc pracy. Rzecznik firmy poinformował, że w związku z koronawirusem dojdzie do zamknięcia niektórych oddziałów, ale podejmowne są próby uratowania części etatów. Firma jest własnością Landmark Group z siedzibą w Dubaju.

Sieć, która ma 71 restauracji w Wielkiej Brytanii, wyznaczyła ekspertów administracji FRP Advisory pod koniec ubiegłego tygodnia. Decyzja została podjęta w związku z "okresem trudnych warunków handlowych, które zostały zaostrzone przez COVID-19" oraz z "problemami stojącymi przed brytyjską gałęzią gastronomiczną".

Upadają kolejne sieci handlowe i gastronomiczne. (Fot. Getty Images)

Gigant meblowy BrightHouse (rent-to-own), który miał problemy z płynnością finansową już wcześniej, teraz stanął w obliczu upadku. Wiąże się to z zamknięciem 240 sklepów i utratą 2 400 miejsc pracy.

Klienci muszą dokonywać comiesięcznych spłat rat, by zatrzymać meble i artykuły gospodarstwa domowego. Proces upadłości BrightHouse, w tym wyegzekwowania od klientów należności, prowadzić będzie Grant Thornton - siódma co do wielkości firma księgowa na świecie.

Klienci będą nadal obsługiwani przez BrightHouse do czasu wygaśnięcia umów. Po tym okresie nastąpi zamknięcie firmy. W tym czasie nie będzie można dokonywać nowych transakcji kredytowych.

Czytaj więcej:

Upadły brytyjskie linie Flybe. Pasażerowie są zdani na siebie

Pracownicy Amazona zmuszeni do nadgodzin

Szef Sports Direct przeprasza mieszkańców UK za swoje zachowanie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama