Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Cambridge: Przyjęto rekordową liczbę uczniów szkół państwowych

Cambridge: Przyjęto rekordową liczbę uczniów szkół państwowych
Uniwersytet w Cambridge to drugi po Uniwersytecie Oksfordzkim najstarszy angielski uniwersytet (i trzeci na świecie, spośród nadal istniejących), założony w 1209 roku. Należy do najlepszych uczelni w Europie i na świecie. (Fot. Getty Images)
Uniwersytet Cambridge przyjął największą dotychczas grupę uczniów ze szkół państwowych. Stanowią oni aż 68 procent studentów rozpoczynających naukę w tym roku akademickim - poinformował 'The Telegraph'.
Reklama

Wiodące szkoły prywatne wezwały Uniwersytet Cambridge do rozważenia sytuacji po tym, jak okazało się, że w tym roku akademickim zostanie przyjęta na uczelnię rekordowa liczba uczniów ze szkół państwowych.

Liczba ta wzrosła od ubiegłego roku z 65,3 do 68 procent. Plany uczelni przewidują kolejny wzrost do 69,1% na rok akademicki 2024/25. 

Według tymczasowych danych, co czwarty student rozpoczynający naukę w Cambridge w tym roku będzie pochodził z niedostatecznie reprezentowanych i mniej faworyzowanych środowisk.

Uniwersytet jest konfederacją fakultetów, wydziałów i kolegiów. (Fot. Getty Images)

Zmiany oznaczają też, że zmniejszył się odsetek studentów tej uczelni mających wykształcenie ze szkół prywatnych.

"Uczniowie prywatnych placówek nadal będą odnosili sukcesy na najlepszych uczelniach. Wspieramy dostęp wybitnych i inteligentnych młodych ludzi ze wszystkich środowisk pod warunkiem, że jest to przemyślany i sprawiedliwy proces" - podkreślił Mike Buchanan, dyrektor HMC (Headmasters' and Headmistresses' Conference), która reprezentuje wiodące w kraju szkoły, w tym Eton i Harrow..

W ciągu ostatnich trzech lat wzrósł także odsetek studentów przyjętych do Oksfordu z brytyjskiego sektora państwowego, osiągając 60,5 procent w 2018 r. Oxford ogłosił też na początku tego roku, że po raz pierwszy zaoferuje miejsca uzdolnionym studentom pochodzącym z uboższych środowisk.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.09.2019
  GBP 4.972 złEUR 4.389 złUSD 3.998 złCHF 4.040 zł

  Sport


  Reklama