CBL Polonia prowadzi w Angielskiej Lidze Siatkówki

W drugim meczu sezonu trener Hykiel nie miał dostępnych pięciu zawodników, którzy grali w zwycięskim meczu z Lynx. To w takich momentach przydaje się długa ławka rezerwowych, która jest efektem wielu zgłoszeń napływających do CBL Polonii od chętnych do trenowania zawodników.
Mecz rozpoczął się nie po myśli drużyny z Londynu, która na pierwszej przerwie technicznej przegrywała 8-2. W kolejnej części pierwszego seta zawodnikom Polonii udało się nieco poprawić swoją grę, a prym wiódł kapitan Michał Saller. Bez swojej najwyższej formy jest Roman Mizerak, ale wciąż grał dość pewnie na przyjęciu i ataku.

Rozgrywający - Grzegorz Niski - grał w tym meczu dość dużo środkiem, wykorzystując wzrost Michała Bartoszaka i doświadczenie Dimiego Balagannisa. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodarzy, ale w tym momencie CBL Polonia była już dość mocno rozpędzona.

Kolejny set rozpoczęła szóstka znana już z pierwszego seta - trenerzy Hykiel i Selep uznali, że gra rozwija się w dobrą stronę. Atakujący Alex Minchin pewnie zdobywał punkty oraz męczył solidnym blokiem skrzydłowych Coventry. W kolejnej części meczu na boisku pojawił się Fabian Wieteska, który od pierwszego zagrania pokazał, że potrafi mocno atakować i nie bez powodu zwany jest "leworęcznym młotem".

Tomasz Soja oraz powracający po kontuzji Waldek Fiks też pojawili się na boisku i przyczynili się swoją grą do zwycięstwa. CBL Polonia wygrała trzy kolejne sety i cały mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Ealingu 1-3.

"Troszkę zaspaliśmy na początku, ale potem udało się nam odzyskać równowagę. Szkoda przegranego seta, ale liczą się trzy punkty - teraz przed nami ciężki, wyjazdowy mecz w Newcastle - sezon zaczyna się na dobre, ale cieszę się, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej" - stwierdził po meczu trener CBL Polonii - Chris Hykiel.

Kolejne spotkanie CBL Polonii w lidze Super8 odbędzie się w Newcastle w sobotę 12 października o godzinie 15:00 (miejsce: Northumbria University Northumberland Road Newcastle upon Tyne, NE1 8SG)

Coventry & Warwick Riga - CBL Polonia Londyn 1-3 (25:22, 22:25, 20:25, 19:25)