Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone zatrzymany w Brazylii

Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone zatrzymany w Brazylii
Bernie Ecclestone w styczniu 2017 r. przestał pełnić stanowisko prezesa w Formule 1. (Fot. Klaus Pressberger/SEPA.Media /Getty Images)
Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone został zatrzymany w Brazylii pod zarzutem nielegalnego posiadania broni - poinformowała wczoraj lokalna policja. Po wpłaceniu kaucji opuścił areszt.
Reklama
Reklama

91-letni Brytyjczyk został zatrzymany na lotnisku w Sao Paulo podczas kontroli przed lotem prywatną maszyną do Szwajcarii. Przy prześwietleniu bagażu okazało się, że znajduje się w nim nieudokumentowany pistolet LW Seecamp 32.

Jak podała policja, Ecclestone został następnie przewieziony do lotniskowego aresztu na Campinas-Viracopos. Podczas przesłuchania przyznał się, że broń należy do niego, ale tłumaczył, że nie wie, w jaki sposób znalazła się w jego bagażu. Po wpłacaniu kaucji został zwolniony i udał się w podróż do Szwajcarii.

Jego żoną jest urodzona w Brazylii Fabiana Ecclestone, wiceszefowa Światowej Federacji Automobilowej (FIA) i członkini Światowej Rady Sportów Motorowych. W maju oboje wzięli udział w kilku imprezach w Brazylii, m.in. spotkali się z trzykrotnym mistrzem globu F1 Nelsonem Piquetem.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Nie będzie innego wyścigu w miejscu odwołanego GP Rosji

Formuła 1: Verstappen wygrał w Barcelonie

Formuła 1: Zdjęcie nagiego Bottasa przyniosło 50 tysięcy euro na cele dobroczynne

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama