Menu

Burmistrz Londynu: Z metra powinni korzystać tylko kluczowi pracownicy

Burmistrz Londynu: Z metra powinni korzystać tylko kluczowi pracownicy
Tak wczoraj wyglądała większość pociągów londyńskiego metra. (Fot. Getty Images)
Tylko pracownicy kluczowych służb powinni korzystać z metra w czasie epidemii koronawirusa - stwierdził dzisiaj burmistrz Londynu Sadiq Khan. Jest on jednak przeciwny całkowitemu zamknięciu transportu publicznego w brytyjskiej stolicy.
Reklama

W rozmowie ze stacją BBC Khan zaapelował, aby mieszkańcy Londynu nie powinni opuszczać domów, o ile nie jest to absolutnie niezbędne. Korzystanie z transportu publicznego również powinno być ograniczone do niezbędnych sytuacji. Wyraził opinię, że musi on zostać utrzymany, by pracownicy kluczowych służb mogli docierać do pracy.

"Nikt inny nie powinien korzystać z transportu publicznego" - zastrzegł Khan.

Podobnego zdania w kwestii utrzymania transportu publicznego w Londynie jest brytyjski premier Boris Johnson. Argumentuje on, że w przeciwnym razie tysiące pracowników wykonujących kluczowe zawody miałoby problemy z dotarciem do pracy. Kluczowi pracownicy to przede wszystkim lekarze, pielęgniarki i inny personel medyczny, policja i inne służby mundurowe, ale także pracownicy supermarketów i dostawcy towarów do nich, jak również dostawcy niezbędnych zakupów żywnościowych zamawianych przez internet.

Na zatłoczonej zazwyczaj Oxford Circus też jest pusto... (Fot. Getty Images)

W czwartek zarządzająca transportem publicznym w brytyjskiej stolicy miejska spółka Transport for London (TfL) poinformowała o wyłączeniu z użytkowania 40 stacji metra, całkowitym zawieszeniu kursowania jednej linii, zawieszeniu nocnych kursów metra w weekendy, a także przejściu od poniedziałku autobusów na rozkłady sobotnie.

TfL poinformowała w piątek, że od czasu wydania przez rząd zalecenia, by powstrzymać się od przemieszczania się i kontaktów z innymi ludźmi, o ile nie jest to niezbędne, liczba pasażerów w metrze spadła o ok. 70 proc., a w autobusach o 40 proc.

Na Londyn przypada ok. jednej trzeciej wszystkich zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii i zgonów z tego powodu. Liczba zgonów sięgnęła w sobotę 233, zaś zakażeń przekroczyła 5 tys.

Czytaj więcej:

Londyn: Nawet 40 stacji metra do zamknięcia. Później dalsze ograniczenia

  Komentarze
  • Nn
   22 marca, 17:51

   To wypłacie wszystkim wypłaty i będą w domu cwaniak ciapary jak znam życie to swoim da

  • Eko
   22 marca, 17:59

   A przecie mówił ze metro jest bezpieczne od wirusa 🤷

  • Czyteliczka
   22 marca, 19:12

   A niedawno zachwalał metro że jest takie bezpieczne i robil sobie zdjęcia jak on to burmistrz Londynu porusza się metrem Zakłamani angole

  • Greg
   22 marca, 21:16

   w metrach jest taki syf ze nie trzeba coronovirusa aby złapac zaraze !!!

  • Czytelnik anonimowy
   23 marca, 07:25

   Metro jeździć i 10 minut nie jest bezpiecznie bo już są skupiska ludzi ograniczył pociągi to nie jest normalne mówią co innego A robią zupełnie na odwrót masakra

  • Robo
   23 marca, 16:20

   A kto mi zapłaci za mieszkanie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama