Menu

Bułgaria otwiera granice dla obywateli UE. Kwarantanna pozostaje

Bułgaria otwiera granice dla obywateli UE. Kwarantanna pozostaje
Polacy chcący wyjechać na wakacje do Bułgarii wciąż będą zmuszeni do przejścia 14-dniowej kwarantanny. (Fot. Getty Images)
Rozporządzeniem ministra zdrowia Kiriła Ananiewa, od północy z czwartku na piątek zniesiony został związany z pandemią koronawirusa zakaz wjazdu do Bułgarii dla obywateli Unii Europejskiej i mieszkańców strefy Schengen, a także Andory, Monako i Watykanu.
Reklama

Nie ma też zakazu wjazdu do kraju dla osób posiadających stałe prawo pobytu w Bułgarii i członków ich rodzin. Obywatele bułgarscy mogą wracać swobodnie i bez kwarantanny.

Bez ograniczeń mogą wjechać do kraju pracownicy medyczni i socjalni, jeżeli cel ich pobytu jest związany z walką z epidemią koronawirusa, załogi samolotów i statków, członkowie oficjalnych zagranicznych delegacji, dyplomaci, pracownicy sezonowi oraz osoby, zatrudnione w turystyce. Osoby te, z pewnymi wyjątkami nie muszą przechodzić 14-dniowej kwarantanny, która obowiązuje jednak innych przybyszów, poza kierowcami tirów.

Od dziś w Bułgarii wolno uprawiać sporty grupowe, ale nie można organizować zawodów sportowych. Piłkarska liga powinna wznowić mecze na początku czerwca. Widzowie nie będą jednak wpuszczani na stadiony.

Według ostatnich danych Krajowego Sztabu Operacyjnego, w Bułgarii stwierdzono 2 372 przypadki zakażenia Covid-19, zmarło 125 osób. W ciągu ostatniej doby liczba zakażonych wzrosła prawie dwukrotnie w porównaniu z początkiem bieżącego tygodnia i wyniosła 41.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.05.2020
  GBP 5.030 złEUR 4.480 złUSD 4.088 złCHF 4.223 zł

  Sport


  Sport

  Reklama