Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjskie wojsko rekrutuje i próbuje dotrzeć do społeczności LGBT

Brytyjskie wojsko rekrutuje i próbuje dotrzeć do społeczności LGBT
Brytyjskie siły zbrojne potrzebują nowych rekrutów. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie siły zbrojne rozpoczęły nową kampanię rekrutacyjną w mediach. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problemy emocjonalne, z jakimi mogą zmagać się przyszli żołnierze oraz dotarcie do społeczności homoseksualnej, zachęcając ją do zaciągnięcia się do służby.
Reklama

Nagrania, które mają się ukazać w telewizji, radiu i internecie, mają za zadanie dotarcie do potencjalnych żołnierzy z różnych środowisk. Generał Nick Carter poinformował, że ze względu na zmieniającą się demografię kraju, informacja musi trafiać do szerszego grona odbiorców - stąd skierowanie odezwy do środowiska LGBT.

“W kampanii tej chodzi głównie o przekazanie, że armia potrzebuje ludzi i że jest otwarta na wszystkie grupy społeczne” - stwierdził w programie Today radia BBC.

Niektórzy zwracają jednak uwagę, że kosztująca £1,6 mln kampania “została położona przez poprawność polityczną” i nie rozwiąże problemu małego zainteresowania służbą.

“Większość osób zainteresowanych wstąpieniem do wojska nie martwi się zbytnio o to, czy ktoś ich wysłucha, albo czy poradzą sobie z emocjami. Martwi ich raczej, czy poradzą sobie w boju. Co więcej, przyciągają ich zdjęcia walki, ponieważ to jest powód, dla którego ludzie chcą służyć” - tłumaczył w programie BBC Breakfast pułkownik Richard Kemp, były komendant brytyjskich wojsk w Afganistanie.

W ciągu roku do kwietnia 2017 w szeregi wojska wstąpiło 12,9 tys. rekrutów, jednak w tym samym czasie opuściło je 14,9 tys. osób.

Spot: "Czy zostanę wysłuchany w wojsku?"

Spot: "Czy mogę być gejem w wojsku?"

 

  Komentarze


  • Janek
   11 stycznia, 13:09

   hahahahahah dobre " fajan bedzie" ta armia cos taki monthy payton na zywo za kase podatnikow wow cyrk przyjechal do miasta

  • Do Janka
   11 stycznia, 13:46

   Chlopcze, widac ze nie wiesz co mowisz. Nie jeden gej by ci tak wpier***** zebys przez lata z podziwu nie wyszedl I moga oni walczyc za swoj kraj tak samo jak I heterycy. To ze widzisz gejow w telewizji, pokazach mody czy kolorowej praise nie znaczy ze kazdy biega z rozowa torebka w rece. Monty python (a nie monthy payton) tworzy sie w spoleczenstwie przez ludzi niedouczonych....

  • Lulu
   11 stycznia, 22:11

   Zakompleksione homofoby,co komu robi roznica co inny robi i z kim w domowym zaciszu.A jakbys sie dowiedzial ze twoj wieloletni kumpel okazuje sie byc gejem,nagle bys zmienil do niego nastawienie?-ja mialem znajomego w pracy ktory po latach przyznal sie ze jest gejem.Co mnie to obchodzi.Nadal wykonuje swoja prace jak przedtem.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama