Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjskie wojsko może wspomóc NHS w czasie strajków

Brytyjskie wojsko może wspomóc NHS w czasie strajków
Żołnierze mogą być oddelegowani m.in. do prowadzenia karetek. (Fot. Getty Images)
Urzędnicy z ministerstwa zdrowia i ministerstwa obrony opracowują wspólną strategię dotyczącą funkcjonowania i pracy szpitali oraz oddziałów A&E w czasie serii zaplanowanych strajków zimą. Jak przekazano, żołnierze będą mogli m.in. prowadzić karetki pogotowia i wspomagać pracę lekarzy w szpitalach.

Reklama
Reklama

Jak informuje dziś lokalna prasa, władze Wielkiej Brytanii "spodziewają się sporych utrudnień" i w związku z tym opracowują plany awaryjne, gdy strajk podejmą ratownicy medyczni, kierowcy karetek oraz pielęgniarki.

"The Times" donosi, że siły zbrojne mają możliwość uczestniczenia w zajęciach cywilnych, jeśli istnieje realne zagrożenie dla kraju. Protokół w tej sprawie był wykorzystywany m.in. w czasie pandemii koronawirusa, gdy żołnierzy wykorzystywano m.in. do przeprowadzania testów.

Na Wyspach trwa kryzys w służbie zdrowia, a zbliżająca się fala strajków jeszcze go pogłębi. (Fot. Getty Images)

"Współpracujemy z NHS nad szeregiem opcji zarządzania zakłóceniami w usługach zdrowotnych i opiekuńczych podczas akcji protestacyjnych" - potwierdziła rzeczniczka brytyjskiego rządu.

"Szpitale zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i społeczeństwu. Niektóre zabiegi w szpitalach mogą być jednak odwołane. Opieka zdrowotna będzie skoncentrowana wyłącznie na osobach wymagających pilnej interwencji medycznej" - dodała.

Media oceniają dziś, iż nic nie wskazuje na to, aby protesty miały zostać odwołane. Minister transportu Mark Harper przekazał niedawno, że "podnoszenie płac w sektorze publicznym o skalę inflacji jest czymś nieosiągalnym".

"Po prostu nie mamy funduszy na zaspokojenie żądań pracowników, którzy chcą strajkować" - dodał.

Pielęgniarki mają w przyszłym miesiącu zorganizować pierwszą ogólnokrajową akcję strajkową, dołączając m.in. do pracowników transportu i poczty w walce o wyższe płace. Do akcji protestacyjnej przymierzają się także pracownicy pogotowia. 

Czytaj więcej:

Ponad 70 tys. pracowników brytyjskich uniwersytetów rozpoczęło dziś strajk

Pielęgniarki w UK po raz pierwszy podejmą strajk. Podano daty

Opóźnienia karetek NHS osiągają rekordowy poziom. Lekarze GP sugerują pacjentom, by "zamówili Ubera"

UK: Kiedy dojdzie do strajków kolejowych i na jakich trasach?

Grudniowe strajki Royal Mail. Do kiedy termin wysyłania kartek do Polski?

Pracownicy BT wycofują strajk. Otrzymali dużą podwyżkę

  Komentarze
  • Juhas
   30 listopada 2022, 17:11

   Usługi medyczne są w tym kraju na poziomie państw trzeciego świata. Czy pracownicy służby zdrowia w UK w jakikolwiek sposób zastanawiają się nad tym, jak niskiej jakości usługi świadczą społeczeństwu i za jak duże, obowiązkowo odciągane składki, czy myślą wyłącznie o swoich dochodach? Żona mojego kumpla jest pielęgniarką i zarabia £34k. To są przyzwoite pieniądze.

  • Miska
   30 listopada 2022, 22:32

   Do Juhas: to jeszcze powiedz w ktorym szpitalu pracuje ta zona kumpla i jaki band ma. Bo band 5 w moim szpitalu ma 26 tys

  • Prawda Adam
   1 grudnia 2022, 07:28

   A co,nie mam oczu i uszu?.
   Widzę codziennie jak karetki kursują.
   Czasem to nie ma dnia,by co dzień nie mineły mnie ze 4 na sygnale.Przypadek?.Coś za dużo tych przypadków.Oni poprostu nie dają już rady.Critical Respond co chwila,Private Ambulans na sztukę z byle vana.Mamy efekty tych szczepień.Kiedyś trzeba było mieć szczęście, zobaczyć ambulans na sygnale. A dziś to już nawet zbyt upierdliwe.Ludzie zwyczajnie masowo umierają i nikt nie powie co się naprawdę dzieje.Wstrzykują pasożyty do mięśni a te żywią się krwią w żyłach ludzkich.Tak po prawdzie to wygląda.CDA polecam dokument Zmarł Nagle.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.02.2023
  GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama