Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjskie supermarkety "w trybie pilnym" wycofują danie dla niemowląt

Brytyjskie supermarkety "w trybie pilnym" wycofują danie dla niemowląt
W niektórych słoikach Cheesy Broccoli Bake znaleziono małe kawałki cienkiej niebieskiej gumowej rękawicy. (Fot. Cow & Gate)
Cow & Gate w trybie natychmiastowym wycofuje partię swojego gotowego dania dla niemowląt, sprzedawanego w dużych supermarketach, takich jak Tesco czy Sainsbury's. Produkt może zawierać fragmenty gumy - informuje BBC.
Reklama

Firma poinformowała, że w niektórych słoikach Cheesy Broccoli Bake znaleziono ​​małe kawałki cienkiej niebieskiej gumowej rękawicy.

Decyzja o wycofaniu produktu została wydana przez Food Standards Agency (FCA), która stwierdziła, że produkt może być "niebezpieczny do jedzenia".

Cow & Gate uspokaja, że produkt "nie stwarza zagrożenia dla zdrowia", ale "nie spełnia wysokich standardów jakości" firmy. "Nic nie jest dla nas ważniejsze niż bezpieczeństwo i jakość naszych produktów. Przykro nam, że tak się stało i chcielibyśmy uspokoić rodziców, że jest to odosobniony przypadek" - brzmi oświadczenie producenta.

250-gramowe słoiki Cheesy Broccoli Bake są sprzedawane w brytyjskich supermarketach, m.in. w sieciach Tesco, Asda, Sainsbury's i Morrisons. Wycofana partia pożywienia dla niemowląt ma kod 28122020 i datę przydatności do spożycia (best before) - 28/12/2020.

"Jeśli kupiłeś ten produkt, nie podawaj go swojemu dziecku. Zamiast tego, zwróć go do sklepu, w którym został zakupiony, z paragonem lub bez niego, w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy" - poinformowała Food Standards Agency.

 

  Komentarze


  • Peters
   14 maja, 14:52

   Kawalek gumy moze za szkodzic. Buhhha
   Ale Rotawirusy w szczepionkach I chemitrans na niebie juz nie. Obludny I zaklamany swiat. Co za idioci.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama