Menu

Brytyjskie sklepy apelują o wcześniejsze robienie zakupów na święta

Brytyjskie sklepy apelują o wcześniejsze robienie zakupów na święta
Możliwość zrobienia zakupów stacjonarnych przed świętami może być w tym roku znacznie ograniczone, a handel w sieci obawia się problemów logistycznych. (Fot. Getty Images)
Brytyjscy konsumenci zostali wezwani do tego, aby już teraz zrobić wszystkie świąteczne zakupy, ponieważ handlowcy będą mieć problem z realizacją wszystkich zamówień w grudniu. Eksperci wskazują, że nawet bez świąt sklepy online w Wielkiej Brytanii spotykają się z rekordowym zainteresowaniem i ledwo nadążają za realizacją zamówień.
Reklama

Do świąt pozostały trzy  miesięce, a brytyjski handel przygotowuje się do najbardziej dochodowego okresu w roku. Trwająca pandemia zmieniła jednak nawyki zakupowe Brytyjczyków i obecnie większość zakupów dokonuje się w sieci.

Organ IMRG, który zrzesza sklepy internetowe w Wielkiej Brytanii ostrzegł, iż czekając "do ostatniej chwili" możemy zostać bez prezentów, dlatego warto zadbać o zakupy na święta odpowiednio wcześnie.

"Uważamy, że w tym roku sprzedaż będzie naprawdę bardzo wysoka" - ocenił Andy Mulcahy z IMRG.

"Samo w sobie nie stanowi to problemu, ale robienie zakupów przed samymi świętami już tak. Jeśli możesz rozłożyć zakupy i zrobić chociaż część z nich w listopadzie, a cześć już teraz, bardzo nam pomożesz" - apeluje do Brytyjczyków.

Jeszcze przed lockdownem sprzedaż internetowa w Wielkiej Brytanii cieszyła się dużą popularnością (wzrost o 5 proc. rok do roku). W trakcie lockdownu - i po nim - wzrost był jednak rekordowy i osiągnął na tyle wysoki poziom, że handel w sieci wyprzedza dziś handel w sklepach stacjonarnych. 

Już teraz większość zakupów ma miejsce przez internet, ale podczas sezonu świątecznego handel online może czekać jeszcze większa popularność. (Fot. Getty Images)

Największej zmiany doświadczyły w ostatnich miesiącach brytyjskie supermarkety - zakupy spożwycze online spowodowały, że branża ta musiała zatrudnić dziesiątki tysięcy nowych pracowników i kupić tysiące samochodów do dostaw dla klientów. Obecnie szacuje się, że co 2. zakup spożywczy w Wielkiej Brytanii ma miejsce przez internet.

IMRG oszacowało, że ogólny handel w sieci wzrósł od czasu lockdownu nawet o 60 procent, a kolejne rekordy bite są co miesiąc. To z kolei może doprowadzić do paraliżu w trakcie świąt, jeśli złożonych zostanie zbyt wiele zamówień w krótkim odstępie czasu.

"W tym momencie myślę, że możemy spodziewać się wzrostu co najmniej o kolejne 30 procent w szczycie świątecznego sezonu handlowego, ale jeśli sklepy stacjonarne będą musiały się zamknąć, to wzrost będzie znacznie wyższy" - wskazują eksperci, podkreślając, że handel czeka "gigantyczne wyzwanie logistycznego, jakiego nie doświadczono jeszcze nigdy w historii".

Czytaj więcej:

Londyn: Tegoroczne święta bez Winter Wonderland

Hiszpania: W miastach pojawiają się dekoracje bożonarodzeniowe

Brytyjczycy ruszyli już po świąteczne zakupy

  Komentarze
  • Wqrvion
   27 września, 17:31

   Śpieszcie się, sheeple, bo po 1 stycznia NICZEGO w sklepach nie będzie, i "online" też nie pomoże.

  • Polak
   27 września, 18:27

   ALE TO NIE DO NAS, MY POLACY W ŚWIĘTA JESTEŚMY Z RODZINĄ W POLSCE A NIE W TESKO NA ILINGU

  • Fake covid -19
   27 września, 18:31

   teraz apeluja a za 2 tygodnie beda apelowac o spokoj i o niewykupywaniu towru ot jak rzad tu manipuluje i rzadzi
   a czy w PL tak mamy ? nie proste cisna tu ze sciema na potege

  • Ciasny Rysiek
   27 września, 19:24

   Ja już kupiłem karpia.

  • Utut
   27 września, 19:47

   Buahaha znowu zaczęli zastraszanie nad ludem ciemnym! Obudźcie się ludzie!!! Oni was chcą tylko zastraszyć, a ludźmi, nad którymi panuje strach najłatwiej jest manipulować. To jest jedna wielka ŚCIEMA!!!!

  • Adas
   28 września, 05:23

   Kupujcie juz teraz! A pozniej tez kupicie x2😉

  • Chca sie
   28 września, 11:36

   pozbyc zaległego towaru

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.10.2020
  GBP 5.077 złEUR 4.588 złUSD 3.873 złCHF 4.271 zł

  Sport


  Sport

  Reklama