Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjski rząd: Miliard funtów na promocję samochodów elektrycznych

Brytyjski rząd: Miliard funtów na promocję samochodów elektrycznych
Według aktualnych danych, w całej Wielkiej Brytanii znajduje się już 14 tys. punktów do ładowania elektrycznych samochodów. Ich liczba ma wzrosnąć nawet sześciokrotnie w ciągu kolejnych 5 lat. (Fot. Getty Images)
Wielka Brytania planuje przeznaczyć miliard funtów na promocję pojazdów napędzanych elektrycznie oraz wzmocnić innowacyjność i badania w sektorze napędów niskoemisyjnych. To część planów obejmujących wydatki z puli 2,5 mld funtów do 2021 r., które mają ułatwić ograniczanie emisji spalin.
Reklama

Rządowa "Strategia Czystego Wzrostu", która ujawnia detale wydatków zaplanowanych na lata pomiędzy 2015-2021 zawiera m. in. plany inwestycji w naukę, badania i rozwój innowacyjności wycelowane w zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Wydatki na wsparcie innowacji obejmą około 900 mln funtów. Zawiera się w tym 265 mln na tzw. "smart energy", 460 mln na rozwój nowych technologii nuklearnych, a także 177 mln funtów na wsparcie działań mających zredukować koszt energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, takich jak nowe łopaty wirnikowe dla turbin wiatrowych.

Fundusze pokryją programy z zakresu badań w sektorach transportu, energii, rolnictwa i przetwórstwa odpadów.

Rząd zapowiedział również wsparcie w wysokości miliarda funtów na promocję pojazdów niskoemisyjnych, w tym pomoc dla klientów rynku motoryzacyjnego w pokryciu wstępnych kosztów zakupu samochodu elektrycznego, ale nie ujawnił szczegółów na temat wdrożenia programu.

W lipcu rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział natomiast, że zakaże sprzedaży samochodów napędzanych silnikami spalinowymi od 2040 roku.

Wielka Brytania podlega prawnym zobowiązaniom obejmującym redukcję emisji gazów cieplarnianych o 80 proc. do 2050 roku.

Dane za rok 2016 mówią, że kraj jest w połowie drogi do realizacji zamierzonego celu, z emisją zredukowaną o 42 proc. w stosunku do roku 1990.

 

  Komentarze


  • Olo
   13 października 2017, 17:24

   to mniej niz czyelnik thc itp biora benefitow rocznie :)
   ale co tam 1p extra od kazdego tutaj zyjacego to nic,
   a jak nie podoba sie komus na co ida podtki to niech nie placi lub wyjedzie do innego zlotego kraju

  • Do olo i tobie podobnym
   13 października 2017, 20:52

   Po prawdzie to zyjecie barany (nie obrazajac zwierzat) na skale lecacej w pustej przestrzeni, a przeganialbys innych z jednego konca na drugi...mozg masz dobrze sprany juz systemem...prosze Cie...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama