Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjski resort obrony: Aresztowania za niebieski i żółty kolor dowodzą rosnącej paranoi w Rosji

Brytyjski resort obrony: Aresztowania za niebieski i żółty kolor dowodzą rosnącej paranoi w Rosji
Barwy na ukraińskiej fladze to kolor błękitny, nawiązujący do barwy nieba, interpretowany jako symbol pokoju, a żółty, kolor zboża, jako symbol bogactwa ziemi. (Fot. Stanislav Ivanov/Global Images Ukraine via Getty Images)
Niektórzy lokalni rosyjscy funkcjonariusze bezpieczeństwa interpretują drakońskie rosyjskie ustawodawstwo wojenne jako zakaz publicznego pokazywania niebieskich i żółtych przedmiotów, bo może to świadczyć o dyskretnym wsparciu dla Ukrainy - przekazało wczoraj brytyjskie ministerstwo obrony.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej poinformowano, że 9 maja pracownik domu opieki miał zostać aresztowany po założeniu niebiesko-żółtej kurtki do pracy, a w ostatnich dniach w Wołchowie koło Petersburga żołnierze rosyjskiej Gwardii Narodowej aresztowali 22-letniego mężczyznę za pokazywanie czegoś, co się okazało być niebiesko-żółtą flagą rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych.

"Te działania pokazują niepewność w paranoicznych rosyjskich urzędach co do tego, co jest, a co może być uważane za dopuszczalne w coraz bardziej totalitarnym systemie" - napisano.

Dodano, że krytyka aresztowań nadeszła z nieoczekiwanej strony: ultranacjonalistycznej, prowojennej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, której własne logo jest w kolorach żółtym i niebieskim.

Czytaj więcej:

Rosja dąży do zdobycia Bachmutu, by ogłosić jakikolwiek sukces w wojnie z Ukrainą

Dowódca RAF-u: Po porażce na Ukrainie mściwa Rosja pozostanie zagrożeniem dla UK

Brytyjskie MSZ: Ukraina ma prawo do użycia siły poza swoimi granicami

Dowódca rosyjskich partyzantów w "The Times": Są tysiące chętnych, by dołączyć do nas

Antony Blinken o rosyjskiej armii: Niektórzy uwierzyli, że jest drugą na świecie

Brytyjski analityk wojskowy: U Putina jak u Hitlera - symbolika i emocje górują nad strategią

  Komentarze
  • Xxxx
   5 czerwca, 13:18

   Paranoia u ruskich? Raz zalozylem bluze polskiej firmy bialo czewono niebieska nie ulizonych pod flage itd, to przez godz czasu 3 razy bylem napadniety przez angoli. Wasza przyglupia propagande takie same przyglupy lykaja jak mlode pelicany

  Dodaj komentarz
  Kurs NBP z dnia 29.09.2023
  GBP 5.3464 złEUR 4.6356 złUSD 4.3697 złCHF 4.8030 zł

  Sport