Menu

Brytyjski minister sportu: Kibice wrócą na stadiony nie wcześniej niż 1 października

Brytyjski minister sportu: Kibice wrócą na stadiony nie wcześniej niż 1 października
Na razie na trybunach można spotkać jedynie dziennikarzy. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd jest pewny, że może wprowadzić środki zapewniające kibicom bezpieczny powrót na stadiony w czasie pandemii koronawirusa - podkreślił tamtejszy minister sportu Nigel Huddleston. W lipcu zaczęto wpuszczać ograniczoną liczbę fanów na tzw. imprezy testowe, jednak do 1 października stadiony raczej nie wpuszczą kibiców.
Reklama

Na liście takich wydarzeń testowych, podczas których sprawdzano funkcjonowanie nowych zasad, znalazły się m.in. mecze towarzyskie w krykiecie, mistrzostwa świata w snookerze oraz zawody jeździeckie Goodwood.

"Czy to chodzi o stadiony sportowe, czy teatry, to widzimy w innych krajach, że można wprowadzić komplet widowni mimo braku szczepionki. Jestem pewny, że istnieją środki, które można zastosować, a które dadzą zarówno uczestnikom rywalizacji, jak i widzom pewność, że udają się w bezpieczne miejsce" - zaznaczył Huddleston w wywiadzie dla BBC mówiąc o kontynuacji imprez testowych.

Doradca rządu James Calde ocenił wcześniej, że mało prawdopodobne jest, by w tym roku wyrażono zgodę na całkowite zapełnienie trybun na obiektach sportowych w Anglii. 

Czytaj więcej:

W UK powrót kibiców na stadiony w październiku?

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama