Menu

Brytyjski minister budownictwa "dwa razy złamał zakaz podróży"

Brytyjski minister budownictwa "dwa razy złamał zakaz podróży"
Tego samego dnia podkreślał, że jeśli wszyscy będą się stosować do zaleceń, możliwe jest zatrzymanie postępu epidemii. (Fot. Getty Images)
Brytyjski minister budownictwa, społeczności i samorządów lokalnych Robert Jenrick dwukrotnie złamał zakaz niepotrzebnego przemieszczania się, mimo że sam publicznie wzywał do pozostania w domach - ujawnił dzisiaj dziennik 'Daily Mail'.
Reklama

29 marca Jenrick zastępował przebywającego wówczas w izolacji domowej premiera Borisa Johnsona podczas codziennej konferencji prasowej na Downing Street i podkreślał, że jeśli wszyscy będą się stosować do zaleceń, możliwe jest zatrzymanie postępu epidemii koronawirusa.

Tymczasem, jak podał "Daily Mail", jeszcze tego samego dnia pojechał z Londynu, gdzie ma mieszkanie, do oddalonego o 240 km domu w hrabstwie Herefordshire, w którym przebywają jego żona i trójka dzieci. Z kolei w ostatni weekend, 4 lub 5 kwietnia, pojechał kolejne 65 km do swoich rodziców mieszkających w hrabstwie Shropshire.

"Dla jasności - moi rodzice prosili mnie o dostarczenie kilku niezbędnych rzeczy - w tym leków. Obydwoje izolują się z powodu wieku i stanu zdrowia mojego ojca, a ja przestrzegałem zasad społecznego dystansu" - napisał Jenrick na Twitterze.

Twierdzi też, że nawet nie wchodził do ich domu. Ponadto wyjaśnił, że to posiadłość w Herefordshire, gdzie przebywają żona i dzieci, jest jego właściwym domem.

Jednak według dziennika "The Guardian", sąsiedzi rodziców Jenricka relacjonują, że już wcześniej dostarczyli im niezbędne produkty do domu.

"Daily Mail" cytuje dwa źródła rządowe, z których jedno ocenia zachowanie ministra jako "idiotyczne', drugie natomiast mówi, że wyjaśnienia, których udzielił, są przekonujące i że ma on pełne poparcie rządu.

W miniony weekend podobne zdarzenie miało miejsce w Szkocji. Na wyjeździe do wiejskiego drugiego domu przyłapana została naczelna lekarz tego kraju Catherine Calderwood, która również wzywała do pozostania w domach. Jeszcze tego samego dnia wieczorem po ujawnieniu tego przez prasę złożyła rezygnację.

Czytaj więcej:

Naczelna lekarz Szkocji złamała zakaz wychodzenia z domu

Naczelna Lekarz Szkocji podała się do dymisji po złamaniu rządowych zasad

Czołowy naukowiec: UK nie powinna była porzucać idei odporności zbiorowej

Mourinho i piłkarze Tottenhamu złamali rządowy zakaz

Raab: Jeszcze nie czas na znoszenie ograniczeń związanych z epidemią

  Komentarze
  • Henry VIII
   10 kwietnia, 11:55

   Posel rajdowiec

  • Kolega
   10 kwietnia, 12:05

   Minister budownictwa jak chce pozbyc sie virusa to moglby zamknac budowy bo wiekszos dziala pelna para( chodzi mi o duze budowy gdzie pracuje setki osob ). Ludzie jedza metrem, autobusami, pociagami itd.
   To o jakim lockdown oni mowia?

  • Songo1
   10 kwietnia, 13:26

   I co gugus straci stolek i 10tys funta czy dadza mu benefit na paliwo hihi

  • True
   10 kwietnia, 16:29

   To się już robi żenujące,nam coś nakazują i straszą karami finansowymi i odsiadką a sami latają gdzie im się podoba,mam nadzieje ze sam ustąpi ze stanowiska bo przy takich zachowaniach przedstawicieli rzadu to za długo już ludzi w domach nie utrzymają..Dla ścisłości,osobiście nie wierze w tą bzdurę zwaną covid-19,pozdrawiam

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.05.2020
  GBP 5.030 złEUR 4.480 złUSD 4.088 złCHF 4.223 zł

  Sport


  Sport

  Reklama