Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjski minister: "UK potrzebuje teraz wzrostu poziomu imigracji"

Brytyjski minister: "UK potrzebuje teraz wzrostu poziomu imigracji"
Brytyjski minister handlu podkreśla, że UK potrzebuje okresowo pracowników tymczasowych, dlatego napływ migrantów może być korzystny dla gospodarki. (Fot. Getty Images)
Minister handlu Nigel Huddleston uważa - w przeciwieństwie do minister spraw wewnętrznych Suelli Braverman - że Wielka Brytania potrzebuje obecnie, by imigracja wzrosła. Huddleston podkreśla, że 'zawsze będą istniały okresy szczytów i spadków' w poziomie imigracji – informuje 'Evening Standard'.
Reklama
Reklama

Niektóre szacunki sugerują, że roczna migracja netto (imigracja minus emigracja), może wynieść 700 tys. lub nawet więcej, w porównaniu z nieco ponad 500 tys. w roku do czerwca 2022 - pomimo stwierdzeń zwolenników Brexitu, że wyjście z UE pozwoli rządowi odzyskać kontrolę nad brytyjskimi granicami.

"Kluczową kwestią jest to, byśmy sami mieli nad tym kontrolę i z pewnością w dłuższej perspektywie czasowej zależy nam na tym, by imigracja spadła, ponieważ to właśnie ona przez długi czas powodowała pewne wyzwania w niektórych obszarach gospodarki" - oznajmił minister handlu Huddleston w wywiadzie dla Times Radio.

"Jednak co jakiś czas potrzebujemy również, aby więcej osób przybywało do kraju" – dodał.

Tymczasem minister spraw wewnętrznych Suella Braverman będzie jedną z osób przemawiających na dzisiejszej konferencji National Conservatism Conference, która odbędzie się zaledwie kilka dni po podobnym zgromadzeniu torysowskich posłów i lokalnych członków partii w Bournemouth.

Jej przemówienie, które ma na celu ostrzeżenie kolegów z gabinetu przed rozluźnieniem przepisów wizowych dla imigrantów w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego, ma miejsce w momencie, kiedy Rishi Sunak zmaga się z oznakami niezadowolenia i podziału w szeregach swojej partii.

W przemówieniu, które podkreśli potrzebę ogólnego spadku imigracji do Wielkiej Brytanii, minister Braverman ma argumentować, że nie ma "żadnego racjonalnego powodu", dla którego Wielka Brytania nie byłaby w stanie wyszkolić własnej siły roboczej obejmującej kierowców ciężarówek i pracowników do zbierania owoców.

Z kolei sygnalizując napięcia w szeregach Partii Konserwatywnej, były minister John Redwood zapowiedział, że będzie forsował "duże zmiany" w polityce migracyjnej i odmówił stwierdzenia, czy Rishi Sunak powinien przewodzić partii w kolejnych wyborach.

Zapytany w programie BBC Radio 4's Today o to, czy popiera premiera,  poseł z Wokingham John Redwood odparł, że skupia się na "polityce, a nie na ludziach". "(Ten rząd) musi dokonać dużych zmian w swoim podejściu do Brexitu, w swoim podejściu do wzrostu gospodarczego i w kwestii migracji" – podkreślił.

Czytaj więcej:

Suella Braverman: Ludzie przypływający do UK w małych łodziach mają wartości sprzeczne z naszymi

Arcybiskup Canterbury: Rządowy projekt ustawy o nielegalnej imigracji szkodzi reputacji UK

Rząd UK chce ograniczyć ściąganie rodzin przez zagranicznych studentów

Rząd UK sprowadził gigantyczną barkę. Umieści w niej azylantów

  Komentarze
  • Lopez
   15 maja, 14:49

   Niestety, nawet milion imigrantów spoza UE nie jest w stanie zastąpić kilkuset tysięcy z UE,którzy wyjechali podczas operacji Kaszel-19 i wyjeżdżają nadal! Zarobki w UK i rosnące koszty utrzymania nie czynią już z tego kraju celu emigracji zarobkowej w Europie. Nie wspomnę o wydajności pracowników z UE w porównaniu z obecną kolorową imigracją zarobkową... Brexit to był strzał nie w stopę ale prosto w łeb !!!

  • Lono
   15 maja, 15:11

   UK potrzebuje teraz wzrostu poziomu imigracji"? Niech uruchomią darmowy prom Calais - Dover. Bez sprawdzania paszportów.

  • Celestyn76
   15 maja, 16:21

   Taa skonczy sie jak u szwabow przyjade miliony analfabetow liczacych na darmo we chalupy i zasilki a angielskie nieroby dalej beda narzekac ze imigrantow zabieraja im prace

  • Więcej łódek migrantów
   15 maja, 17:19

   W Polsce będzie 800 plus nowego roku plus maluch plus i żłobek plus i szkolna wyprawka to jest jednorazowo prawie 1000 złotych na jedno dziecko znajdźcie mi taką pomoc w UK ? Wspaniały kraj do życia. Ja robię prawo jazdy na ciężarówkę i za jedno ze szkoleń muszę w Polsce zapłacić 800 złotych, tutaj to samo szkolenie kosztuje 800 funtow, szczęka mi opadła.

  • Lolo
   16 maja, 21:54

   rewelacja juz na pontonach beneficiarze do was plyna ...............................1................2.................3..........4.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.09.2023
  GBP 5.3464 złEUR 4.6356 złUSD 4.3697 złCHF 4.8030 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama