Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjski działacz sportowy odesłany z Korei za awanturowanie się

Brytyjski działacz sportowy odesłany z Korei za awanturowanie się
40-letni Pengilly był wicemistrzem świata w skeletonie. (Fot. Getty Images)
Członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Brytyjczyk Adam Pengilly został odesłany w trybie pilnym z Korei Południowej po incydencie, do jakiego doszło w jednym z hoteli podczas igrzysk w Pjongczangu.
Reklama

40-letni Pengilly, były wicemistrz świata w skeletonie, który został wybrany do władz MKOl w 2010 roku, został zatrzymany przez służby strzegące bezpieczeństwa, gdy wchodził do hotelu dla gości MKOl.

Od działacza zażądano pokazania akredytacji, czego ten nie chciał uczynić. Doszło do sprzeczki z oficerem ochrony, który nie chciał go wpuścić. Brytyjczyk - jak podają źródła koreańskie - "stał się agresywny i pod adresem funkcjonariuszy wypowiadał groźby i obelgi".

W oficjalnym oświadczeniu MKOl przeprosił organizatorów za jego zachowanie, a sam Pengilly podziękował władzom i policji za doskonałe wywiązywanie się z obowiązków.

Pomimo tego decyzją Komisji Etyki MKOl Brytyjczyk został w trybie natychmiastowym odesłany do kraju.

Pengilly, którego kadencja w MKOl kończy się w dniu zakończenia igrzysk 25 lutego, ostatnio był członkiem Komisji koordynacyjnej igrzysk w Pjongczangu 2018. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama