Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjska poczta gotowa do wznowienia strajków po Wielkanocy

Brytyjska poczta gotowa do wznowienia strajków po Wielkanocy
Usługi pocztowe na Wyspach znów zostaną sparaliżowane? Wiele na to wskazuje. (Fot. Getty Images)
Pracownicy Royal Mail są gotowi do zorganizowania nowej, jeszcze większej fali strajków po Wielkanocy, ponieważ rozmowy w sprawie płac 'utknęły w martwym punkcie' - przekazał związek zawodowy CWU. Związkowcy odnieśli się również do gróźb posłów, sugerujących konieczność przejęcia spółki przez urzędników publicznych, nazywając je 'skandalicznymi'.

Reklama
Reklama

Związek CWU, który reprezentuje około 115 tys. pracowników pocztowych, jest bliski uzgodnienia kolejnych dat strajków, które będą mieć miejsce w kwietniu. Jak donoszą media, mają się one odbyć po świętach wielkanocnych. Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawi się prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.

Relacje między kierownictwem Royal Mail a jej pracownikami pozostają napięte za sprawą trwającego od miesięcy sporu o płace i warunki pracy. 

I tak już trudna sytuacja uległa wczoraj dalszej eskalacji, gdy "Guardian" doniósł o nowych planach posłów. Chcą oni, aby przynosząca straty finansowe Royal Mail - regulowana spółka, która dostarcza przesyłki pod każdy adres w kraju - była od teraz administrowana bezpośrednio przez rząd i podlegających mu urzędników.

Powyższy zabieg byłby możliwy do zrealizowania, gdyby oficjalnie ogłoszono niewypłacalność poczty. Ruch ten jednak oznaczałby także, że wiele ze 140 tys. miejsc pracy zostałoby zlikwidowanych.

"Jeśli Royal Mail zbankrutuje, rząd będzie musiał przejąć kontrolę nad usługami pocztowymi. Moja komisja będzie nadzorować ten proces" - przekazał na łamach "Guardiana" poseł Darren Jones z rządowej komisji ds. biznesu, energetyki oraz strategii przemysłowej.

Tymczasem władze Royal Mail zagroziły, że będą zmuszone do "oddzielenia swojej działalności międzynarodowej od krajowej, jeśli nie dojdzie do porozumienia ze związkowcami". Firma przekazała, że spodziewa się w tym roku strat finansowych na poziomie od 350 do nawet 400 mln funtów.
 

Czytaj więcej:

Pracownicy Royal Mail rozpoczęli dziś serię grudniowych strajków

UK: Za atak ransomware na Royal Mail odpowiadają hakerzy związani z Rosją

Pracownicy Royal Mail ogłosili kolejny ogólnokrajowy strajk

Royal Mail zaprezentował pierwsze znaczki z portretem Karola III

Royal Mail "pod lupą" za nieterminowe dostarczanie listów

  Komentarze
  • Tonny
   29 marca, 15:51

   Prawidlowo w sumie, skoro kraje i rzady maja kase zeby finansowac Ukraine i jej infrastrukture to niech sie licza ze ich obywatele beda wychodzic na ulice coraz liczniej...

  • Matt Londonist
   30 marca, 10:07

   @Tommy dokładnie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.06.2023
  GBP 5.2109 złEUR 4.4790 złUSD 4.1887 złCHF 4.6211 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama