Menu

Brytyjscy synopytcy ostrzegają: Do UK zmierzają bardzo silne burze

Brytyjscy synopytcy ostrzegają: Do UK zmierzają bardzo silne burze
Wielu Brytyjczyków szuka obecnie schronienia przed upałami nad morzem. Wkrótce jednak temperatura nieco spadnie... (Fot. Getty Images)
Meteorolodzy z rządowej agencji Met Office wydali dziś liczne ostrzeżenia, wskazując, że w kraju wkrótce może dojść do gwałtownej zmiany pogody. Prognostycy spodziewają się nie tylko silnych burz, ale także rekordowych opadów deszczu, które w wielu regionach mogą doprowadzić do powodzi. 
Reklama

Zdaniem Met Office, najbardziej zagrożonymi powodziami regionami są Szkocja, Walia oraz północna Anglia. Wydane dziś ostrzeżenia obowiązywać będą - według obecnych informacji - przynajmniej do czwartku.

Jak zwrócono uwagę, już teraz wiele regionów Zjednoczonego Królestwa boryka się z trudną sytuacją pogodową. Walijskie miasteczko Aberyswyth znalazło się niemal całkowicie pod wodą w ciągu zaledwie 20 minut po tym, jak w okolicy spadł wczoraj deszcz. 

W sumie od wczoraj odnotowano 30 incydentów związanych z uszkodzeniem systemu odpływu ścieków i zalaniem miast.

Południowa część Anglii, w tym Londyn, również musi przygotować się na opady deszczu i burze. W regionie tym pojawią się one jednak najwcześniej jutro pod wieczór. Dziś w Londynie wo 14:00 było 35 stopni, a synoptycy spodziewają się do północy temperatur w okolicach 30 stopni (o północy 25). Podobnie ma być jutro w ciągu dnia - w brytyjskiej stolicy słupki rtęci skoczą do 33 kresek, a w nocy spadną do 20. Dopiero od czwartku temperatura zacznie powoli spadać, by w sobotę osiągnąć 25 stopni w dzień.

Trwające obecnie upały są bardzo dotkliwe dla wielu mieszkańców Wysp, ponieważ występują nieprzerwanie od kilku dni. Daleko im jednak do rekordu, który padł w 1976 roku, kiedy w UK odnotowano temperatury powyżej 32 st. C przez 15 dni pod rząd. 

Czytaj więcej:

Włochy: 52 stopnie Celsjusza - odczuwalna temperatura na Sardynii

UK: Piątek najbardziej upalnym dniem w sierpniu od 17 lat

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama