Menu

Brytyjscy podatnicy "sponsorami" nowych mebli dla Johnsona

Brytyjscy podatnicy "sponsorami" nowych mebli dla Johnsona
Źródła nie podają, ile kosztowały nowe meble dla Johnsona. (Fot. Getty Images)
Boris Johnson jeszcze nie został wybrany na premiera Wielkiej Brytanii, a już oskarżono go o wydanie tysięcy funtów z pieniędzy podatników na nowe meble do siedziby na Downing Street 10 - informuje 'Metro'.
Reklama

Faworyt do objęcia stanowiska szefa brytyjskiego rządu miał oznajmić urzędnikom państwowym, że po rozstaniu z żoną nie zabrał ze sobą z domu "żadnych rzeczy".

Źródła, cytowane przez media, nie podają, ile kosztowały nowe meble dla Johnsona, który, od czasu odejścia ze stanowiska ministra spraw zagranicznych, zarabiał ponad 830 tys. funtów rocznie. Oprócz diety poselskiej (79 468), polityk wzbogacił się o 761 077 funtów m.in. dzięki pisaniu felietonów w "The Telegraph" oraz licznym wywiadom.

Boris Johnson już urządza rezydencję i biuro premiera Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

W przeszłości inni brytyjscy premierzy wykorzystywali publiczne pieniądze na remonty na Downing Street 10, ale za meble i wyposażenie płacili z własnych środków - informuje "Metro".

Sir Eduard Davey, były minister z ramienia Liberalnych Demokratów, zażądał, aby Johnson wydał oświadczenie, ile kosztowały nowe meble. Oświadczył, że w przeciwnym razie zażąda upublicznienia tej kwoty. "To jest po prostu śmieszne - zarabia fortunę i może sobie pozwolić na takie wydatki" - podkreślił Davey, cytowany przez "Metro".

Nie potwierdzono, czy partnerka Johnsona, 31-letnia Carrie Symonds, zamieszka na Downing Street. Jeśli tak się stanie, będzie to w historii pierwsza para bez ślubu, kóra uczyni rezydencję premiera swoim domem.

"Metro" przypomina, że Boris Johnson wciąż jest formalnie mężem Marii Wheeler, z którą rozstał się we wrześniu 2018 r. po 25 latach małżeństwa. 

  Komentarze
  • Ttt
   22 lipca, 18:10

   Pogański kraj, pogańskie obyczaje (...)

  • Ania
   22 lipca, 22:45

   I'm więcej na koncie, tym większy wąż w kieszeni. ...

  • Andrzej j
   23 lipca, 05:53

   Widac kobieta nie wytrzymala juz dluzej z tym idiota

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.12.2019
  GBP 5.065 złEUR 4.278 złUSD 3.857 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama