Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjscy lekarze "ignorują niebezpieczeństwa związane z e-papierosami"

Brytyjscy lekarze "ignorują niebezpieczeństwa związane z e-papierosami"
Zdaniem eksperta, za krótko palimy e-papierosy, żeby wiedzieć, czy rzeczywiście są nieszkodliwe. (Fot. Getty Images)
Public Health England (PHE) promuje e-papierosy jako bezpieczną alternatywę dla palenia i ignoruje wszelkie ostrzeżenia o ryzyku, jakie za sobą mogą nieść - uważa jeden z czołowych brytyjskich ekspertów w dziedzinie zdrowia.
Reklama

Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia właśnie w elektronicznej używce widzi szansę na wyjście z nałogu dla ponad 7 milionów palaczy, a rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego - Public Health England (PHE) opublikowała raport mówiący o 95 proc. mniejszej szkodliwości papierosów elektronicznych w stosunku do tradycyjnych wyrobów tytoniowych. 

Jednak profesor Martin McKee z London School of Hygiene and Tropical Medicine twierdzi, że istnieją podstawy do "poważnych obaw" związanych z paleniem "elektryków". "Nikotyna w e-papierosach nie jest nieszkodliwym lekiem, nie mówiąc o wdychanych aromatach" - zauważa ekspert, cytowany przez "Metro".

"Nie korzystamy z e-papierosów na tyle długo, aby wiedzieć, jak naprawdę wpływają na nasze zdrowie, ale już mamy wystarczająco dużo powodów do poważnych obaw. Biorąc pod uwagę krótkoterminowy wpływ na czynność płuc i skutki sercowo-naczyniowe, istnieje wystarczająca ilość dowodów, aby stwierdzić, że powinniśmy być bardzo, bardzo ostrożni" - podkreśla McKee.

Profesor twierdzi, że Wielka Brytania jest "ślepa" na komunikaty dotyczące niebezpieczeństw związanych z vapowaniem. Przypomniał, że San Francisco przyjęło "rozsądną" politykę zakazywania e-papierosów, dopóki ich skutki zdrowotne nie zostaną w pełni ocenione. Ponadto, Stany Zjednoczone już ostrzegają nastolatków przed uzależnieniem od nikotyny z e-papierosów.

Dane PHE opublikowane w lutym pokazały, że liczba dzieci i nastolatków w Wielkiej Brytanii próbujących e-papierosów, podwoiła się w ostatnich latach. Profesor uważa, że "niepokojące" jest to, iż vaping jest wręcz "wpychany dzieciom", przez co mamy do czynienia z "nowym pokoleniem uzależnionym od nikotyny".

 

  Komentarze


  • Krono
   24 kwietnia, 06:03

   Kolejny gosc na uslugach firm farmaceutycznych. Czy wiecie jak ci specjalisci od zdrowia badali wpływ e papierosow na zdrowie człowieka? Wzieli grupe osob zdrowych(czyt .niepalacych) i badali czy ma jakis wpływ uzywanie elektrycznych papierosów.Jak wyszly wyniki mozna sie domyslec :) Tak to sie robi glupa z ludzi i potem twierdzi ze sa szkodliwe(przeciez nie sa przeznaczone dla nich a dla palaczy normalnego tytoniu.!).Gorzej ze taka informacja jest powielana i bez cienia zastanowienia podawana szerszemu odbiorcy .Wstyd londynek.net

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama