Menu

Brytyjscy lekarze będą wybierać, komu ratować życie

Brytyjscy lekarze będą wybierać, komu ratować życie
Pracownicy brytyjskiej służby zdrowia mogą zostać zmuszeni do podjęcia "dramatycznych decyzji". (Fot. Getty Images)
Zgodnie z nowymi wytycznymi stowarzyszenia medycznego British Medical Association (BMA), niektórzy pacjenci z koronawirusem mogą zostać odłączeni od respiratorów, aby zwolnić miejsce dla kogoś z większymi szansami na przeżycie - informuje dzisiaj Sky News.
Reklama

"Pracownicy brytyjskiej służby zdrowia mogą zostać zmuszeni do podjęcia dramatycznych decyzji, jeśli szpitale zostaną przytłoczone nadmierną liczbą pacjentów z Covid-19" - można przeczytać w dokumencie BMA. Nie jest jasne, czy ustalono granicę wieku, powyżej której leczenie może zostać wstrzymane.

Brytyjska publiczna służba zdrowia ma do dyspozycji ok. 12 tys. respiratorów, choć rząd poinformował wczoraj, że już "w ten weekend tysiące nowych urządzeń do ratowania życia zejdzie z linii produkcyjnej".

Średnia liczba łóżek na oddziałach intensywnej terapii wynosi na Wyspach zaledwie 6,6 na 100 tys. mieszkańców, czyli połowę tego, co we Włoszech, i jedną piątą tego, co w Niemczech.

Wczoraj poinformowano o śmierci kolejnych 563 pacjentów z koronawirusem w Wielkiej Brytanii, co jest największym dziennym wzrostem w kraju od początku wybuchu epidemii. Na Wyspach zmarły w sumie 2 352 osoby z Covid-19.

Po tym, jak na rząd spadła lawina krytyki za niewystarczającą ilość testów na obecność koronawirusa, Boris Johnson przyznał wczoraj, że ich liczba musi "gwałtownie wzrosnąć", aby kraj mógł pokonać epidemię.

Czytaj więcej:

Co czwarty lekarz w UK na "chorobowym"

Teraz w UK umierają pacjenci zarażeni przed "narodową kwarantanną"

Rząd UK: "W ten weekend tysiące nowych respiratorów zejdą z linii produkcyjnej"

W UK rekordowa liczba 563 zgonów w ciągu doby

Johnson: To bardzo smutny dzień, ale pokonamy epidemię

  Komentarze
  • AL
   2 kwietnia, 14:49

   10 lat "oszczedności" Torysów zaczyna przynosić owoce w postaci wybicia własnego elektoratu.
   A gdzie jest 350 mil/tydzień na NHS? Obiecane przez Borysa i brexiterów?

  • DD
   2 kwietnia, 15:33

   Nie moga sa Prawo Czlowieka beda pozwy zaden minister nie moze decydowac o zyciu czlowieka Nie wolno podpisywac zadnych dokumetow w szpitalu ze zgadzasz na bo lekarz umyje rece to jego obowiazek ratowac zycie .

  • Jeszcze zywy carer
   2 kwietnia, 15:42

   Oficjalne wytyczne dla care/nuring homes.
   Jesli Rezydent ma w swojej dokumentacji zeby go nie ratowac w czasie np zawalu serca Resuscutation ( 70 % ma ten wpis ).To Ci rezydenci maja umrzec w spokoju na wirusa w tym domu.Pracownicy musza sie nim opiekowac do smierc.Maja w dobrym domu maly fartuszek mala maseczke i rekawiczek do woli.

  • Stach
   2 kwietnia, 16:09

   To nie od dzisiaj, ja mam nowotwor i powiedziano mi juz dwa tygodnie temu, ze szpital Addenbrooks w Cambridge mnie nie bedzie operowal. A na ich stronie internetowej do dzisiaj wisi informacja, ze rakowcow lecza jak zwykle. Podli hipokryci, szkoda, ze rzadu nie trafil szlag...

  • Asan
   2 kwietnia, 17:14

   "DD", naiwniaku mogą, moga.....Tak już jest we Włoszech i Hiszpanii .W przypadkach braku respiratorów dla wszystkich chorych odbierają najstarszym lub innym nie rokującym lepiej od sąsiadów na łóżku szpitalnym. We Włoszech do szpitali nie biorą 80+ i odsyłają do domu na śmierć. Takie są "prawa człowieka" , że lekarz dokonuje wyboru.

  • SPRAWIEDLIWY
   2 kwietnia, 17:29

   Do DD: Nie bądź naiwny. Po pierwsze do pacjenta z COVID-19 nikt nie jest wpuszczany (rodzina, przyjaciele etc). Po drugie podczas wojny czy to konwencjonalnej czy biologicznej obowiązują zupełnie inne dyrektywy. Globalna pandemia jest swego rodzaju wojna biologiczna, bo jest walką lekarzy z biologicznym wrogiem. Na każdej wojnie priorytem jest ratować większość poświęcając mniejszość ludzkości.Jeśli jest ograniczona ilość zasobów (respiratory, łóżka) lekarz nie może być pasywny i patrzeć bezczynnie na innych pacjentów mających większe szanse przeżycia, przysięga Hipokratesa nie ma zastosowania

  • Nina
   3 kwietnia, 01:34

   Czemu mnie to nie dziwi ??? Już to przeszłam

  • DD
   3 kwietnia, 09:36

   Dziekuje Panom za odpowiedz Nie mamy wojny prosze zrozumiec to jest Epidemia po drugie prosze przeczytac Prawa Czlowieka Prawa zdrowie czlowieka oraz Walii lekarz kazal podpisywac ze moze odlaczyc publicznie przeprosil Wypowiedz wybitnego profesora nikt nam nie moze jak mamy leczyc i podejmowac decyzji przedewszystkim minister Jeszcze jedno kazde prawo powino byc glosowane przez parlament maja wakacje Zycze zdrowia

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama