Menu

Brytyjczykom spodobała się praca z domu

Brytyjczykom spodobała się praca z domu
Większość respondentów uważa, że ​​może być tak samo wydajna podczas pracy w domu, jak w biurze. (Fot. Getty Images)
Większość mieszkańców Wielkiej Brytanii, po raz pierwszy doświadczających z powodu koronawirusa pracy z domu, ma nadzieję, że będzie mogła ją kontynuować w przyszłości - wynika z sondażu YouGov.
Reklama
Reklama

Z badania, w którym wzięło udział 4 002 dorosłych, wynika, że podczas blokady aż 49 proc. osób pracuje zdalnie przez cały czas lub większość czasu, z czego 39 proc. - ma z tym do czynienia po raz pierwszy.

Wśród nowo przybyłych pracujących w domu aż 68 proc. deklaruje, że chce kontynuować pracę w ten sposób nawet wtedy, gdy kryzys związany z pandemią się skończy. Podobny odsetek (70 proc.) respondentów uważa, że ​​może być tak samo wydajny podczas pracy w domu, jak w biurze.

Wśród naczęściej wymienianych zalet przebywania poza biurem są: większa elastyczność w zakresie godzin pracy, więcej czasu w ciągu dnia z powodu braku dojazdów do miejsca zatrudnienia, a także przebywanie z rodziną.

Ankietowani są zadowoleni, że nie tracą czasu na dojazdy do pracy. (Fot. Getty Images)

Jednak respondenci widzą też minusy takiej formy zatrudnienia. Prawie połowa (45 proc.) przyznaje się, że ​​niemałym wyzwaniem była motywacja, a jedna trzecia (35 proc.) skarży się na zbyt wiele "rozpraszaczy" w domu. Na liście problemów znajdują się też: samotność oraz kłopoty z komputerem czy internetem.

"Najbardziej zaskoczyło nas to, jak wielu pracowników - niezależnie od płci, wieku, branży czy miejsca zamieszkania - twierdzi, że może być tak samo efektywnych podczas pracy w domu, jak w biurze" - zauważa Vivek Dodd z firmy szkoleniowej Skillcast, która zleciła YouGov przeprowadzenie ankiety.

"To oznacza, że pracę z domu należy postrzegać jako realną alternatywę nawet po ustąpieniu obecnego kryzysu Covid-19" - dodaje.

Badanie wykazało również, że Microsoft Teams jest uważana za najbardziej użyteczną platformę komunikacyjną podczas pracy zdalnej (33 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się Skype (14 proc.) i Zoom (12 proc.).

Czytaj więcej:

40 proc. Kanadyjczyków może pracować w domu

Milion pracowników w UK "bez pomocy finansowej rządu"

Francja: Firmy wychodzą z trybu pracy zdalnej

W UK już ponad 600 tys. ludzi straciło pracę przez pandemię

  Komentarze
  • Boryslaw Pupka
   21 czerwca 2020, 08:05

   Caly ten tekst, razem z tytulem brzmi jak ponury zart.

  • Igor
   21 czerwca 2020, 10:37

   U mnie sąsiedzi co dzień maja prace zdalna przy grillu!!! Kasa wpływa na konto a nierobom brzuchy rosną!!! Cz zdalna to porażka!!!

  • Universal
   21 czerwca 2020, 13:22

   Ludzie wolą pracę z domu ponieważ w ten sposób nie są narażani na codzienny kontakt ze współpracownikami ,którzy skutecznie potrafią człowiekowi zszarpać nerwy .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama