Menu

Brytyjczyk skazany na 18 lat. Fałszywie oskarżał o pedofilię

Brytyjczyk skazany na 18 lat. Fałszywie oskarżał o pedofilię
Beech (po lewej) "uwielbiał uwagę i sławę". (Fot.Getty Images)
Brytyjczyk został skazany w piątek na 18 lat więzienia za fałszywe oskarżenia kilku osób, w tym byłego premiera Edwarda Heatha (1970-74), o pedofilię. Oskarżenia doprowadziły do wszczęcia zakrojonego na szeroką skalę śledztwa.
Reklama

Carl Beech, były pracownik organizacji charytatywnej pomagającej dzieciom, został uznany w minionym tygodniu przez sąd w Newcastle za winnego utrudniania postępowania wymiarowi sprawiedliwości.

W piątek sędzia James Goss nazwał go "manipulatorem i osobą podstępną", oskarżającą o "nikczemne czyny" ludzi "wyjątkowo prawych".

Jego oskarżenia doprowadziły do wszczęcia masowego śledztwa, podczas którego policja m.in. przeszukała domy byłego dowódcy armii i weterana II wojny światowej Edwina Bramalla oraz nieżyjącego już byłego komisarza UE Leona Brittana.

51-letni Beech, znany pod pseudonimem Nick, oskarżył tzw. krąg pedofilów o zabicie trzech chłopców, twierdząc, że widział na własne oczy, jak jeden z nich został uduszony.

Oskarżenia Beecha trafiły na pierwsze strony gazet w 2014 r.

W 2016 r. to na Beecha padły podejrzenia o pedofilię. W styczniu br. mężczyzna przyznał się do posiadania setek nieprzyzwoitych wizerunków dzieci i do potajemnego filmowania nastolatka. Dochodzenie ujawniło, że Carl Beech "czerpał przyjemność z oglądania zdjęć chłopców brutalnie wykorzystywanych seksualnie", a także "uwielbiał uwagę i sławę" - oświadczył prokurator Tony Badenoch. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 01.04.2020
  GBP 5.159 złEUR 4.569 złUSD 4.170 złCHF 4.324 zł

  Sport


  Reklama