Menu

Brytyjczycy nieprędko polecą na wakacje do Hiszpanii

Brytyjczycy nieprędko polecą na wakacje do Hiszpanii
Hiszpania przyciąga rocznie ponad 80 mln turystów - w tym 18 milionów Brytyjczyków. (Fot. Getty Images)
Minister turystyki Hiszpanii podała w wątpliwość perspektywę rychłego powrotu brytyjskich urlopowiczów na hiszpańskie plaże. 'Dane dotyczące koronawirusa w Wielkiej Brytanii wciąż wymagają poprawy' - oświadczyła María Reyes Maroto.
Reklama

W ubiegłym tygodniu hiszpański rząd zapowiedział, że zakaz wjazdu dla zagranicznych turystów zostanie zniesiony 1 lipca; podobnie jak obowiązujące rozporządzenie dotyczące kwarantanny. Jednak Reyes Maroto podkreśliła, że ​​działalność turystyczna zostanie wznowiona "stopniowo" - informuje BBC.

"Dla Hiszpanii bardzo ważne jest, aby pierwszymi turystami były osoby z krajów, które znajdują się w takiej samej sytuacji epidemiologicznej, jak my" - przekazała w oświadczeniu.

"Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, to przeprowadziliśmy już rozmowy z największymi brytyjskimi biurami podróży. Jednak tamtejsze dane dotyczące zakażeń muszą ulec poprawie, ponieważ chcemy mieć pewność, że dana osoba przyjeżdża do nas zdrowa i wyjeżdża również zdrowa" - podkreśliła hiszpańska minister.

María Reyes Maroto zaznaczyła, że gdy tylko sytuacja w Wielkiej Brytanii poprawi się, Hiszpania będzie gotowa na przyjęcie obywateli brytyjskich "z taką samą gościnnością, jak zawsze". Hiszpania przyciąga rocznie ponad 80 mln odwiedzających (w tym 18 milionów Brytyjczyków), a wpływy z turystyki mają 12 proc. udziału w PKB tego kraju.

Władze Hiszpanii uważają, że sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii nie jest jeszcze stabilna. (Fot. Getty Images)

Również Grecja ogłosiła, że ​​loty do Aten i na lotnisko w Salonikach zostaną wznowione 15 czerwca - ale tylko z tych części Europy, które uniknęły najgorszej pandemii, więc z wykluczeniem Wielkiej Brytanii. Inne greckie lotniska mają zostać ponownie otwarte 1 lipca.

Jednocześnie władze turystyczne regionu Algarve w Portugalii poinformowały, że jego plaże będą otwarte dla turystów 6 czerwca, a loty do międzynarodowego lotniska w regionie Faro z Wielkiej Brytanii i Irlandii zostaną wznowione.

Jednak brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nadal odradza swoim obywatelom wszelkie niepotrzebne podróże zagraniczne.

Tymczasem - podczas gdy Hiszpania i inne kraje przygotowują się do zakończenia polityki kwarantanny - Wielka Brytania od 8 czerwca zamierza wprowadzić 14-dniową obowiązkową izolację dla wszystkich osób przybywających z zagranicy. Decyzja rządu Borisa Johnsona jest mocno krytykowana m.in. przez rodzimą branżę turystyczną.

Czytaj więcej:

Grecja otwiera granice, ale nie dla Polaków i Brytyjczyków

Naukowcy: W UK za wcześnie na luzowanie restrykcji

Grecja znosi restrykcje. Otwarte hotele, kina i baseny

Hiszpania: Od dzisiaj kolejna faza usuwania restrykcji

W UK liczba zmarłych na koronawirusa przekroczyła 39 tys.

Rząd UK "rozważa" złagodzenie zasad ws. 14-dniowej kwarantanny

  Komentarze
  • Ninho
   2 czerwca, 17:55

   W dupe pojadą. Brexit. Do Devon I Bournemouth.

  • Edina
   2 czerwca, 18:35

   No to wreszcie w tym roku tubylcy i inni turyści spoza UK mają szansę odpocząć na pięknych hiszpańskich plażach bez towarzystwa wiecznie pijanej bęzzębnej brytyjskiej patologii z councilowskich flatów !!! Chyba się zdecydujemy w tym roku właśnie na wakacje w Hiszpanii. Polecimy oczywiście z Polski po najpierw spędzonym tygodniowym żaglowaniu po mazurskich jeziorach...

  • Fan clarksona
   2 czerwca, 23:29

   Do NINHO:
   mieszkam w bornemouth i mam dosc turystow jest ich tu pelno.. smrod.. smieci pelno i niema jak isc na plaze bo za duzo tam bydla..

  • On
   2 czerwca, 23:45

   Brytyjski rząd to banda idiotów. Lockdown powinien być całkowicie zniesiony. Na dodatek ci durnie wprowadzają dwutygodniową kwarantannę po przylocie do UK gdy inne państwa wszystko luzują.

  • Janusz
   3 czerwca, 08:22

   Do ~ Edina ~ No faktycznie. Polacy nie piją, mają wszystkie zęby i zachowują się idealnie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama