Menu

Brytyjczycy nie planują w tym roku zagranicznych wakacji

Brytyjczycy nie planują w tym roku zagranicznych wakacji
Najmniej niechętni do wyjazdów zagranicznych są mieszkańcy Londynu. (Fot. Getty Images)
Ponad dwie trzecie Brytyjczyków nie planuje w ciągu najbliższego pół roku wyjeżdżać za granicę, a jeśli musieliby po powrocie odbyć 14-dniową kwarantannę, wyjazdu nie będzie planowało ponad trzy czwarte - wynika z opublikowanego wczoraj sondażu ośrodka YouGov.
Reklama
Reklama

Wyjazdu zagranicznego w ciągu najbliższych sześciu miesięcy nie planuje 68 proc. ankietowanych, podróż taką planuje 16 proc., a pozostałe 16 proc. nie jest tego pewna.

Najmniej skłonne do wyjazdów zagranicznych są osoby powyżej 65. roku życia - wśród nich wyklucza to 75 proc. ankietowanych. Także w pozostałych grupach wiekowych wyraźna większość nie planuje podróży. Wśród osób w wieku 18-24 lat nie zamierza wyjeżdżać 60 proc. ankietowanych, a w grupie 25-49 lat - 65 proc.

Najmniej niechętni do wyjazdów zagranicznych są mieszkańcy Londynu, gdzie taki wyjazd planuje 26 proc. pytanych. W pozostałej części południowej Anglii ten odsetek wynosi 19 proc., w Szkocji - 15 proc., na północy Anglii - 13 proc., a w regionie Midlands oraz w Walii - po 12 proc.

Najmniej skłonne do wyjazdów zagranicznych są osoby powyżej 65. roku życia. (Fot. Getty Images)

Niewielka chęć do podróży zagranicznych spada jeszcze bardziej, gdyby ankietowani musieli po powrocie do kraju odbyć 14-dniową kwarantannę. Od poniedziałku takim obowiązkiem objęci są wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii. Jeśli ten nakaz zostanie utrzymany, zagraniczny wyjazd wakacyjny planowałoby tylko 11 proc. ankietowanych, nie rozważałoby go 77 proc., a pozostałe 12 proc. nie jest pewna.

Ankietowani zostali też zapytani o to, w jakim środku transportu podczas podróży zagranicznej czuliby się najbezpieczniej. W tej kategorii zwyciężyły pociągi, w których bezpiecznie czułoby się 49 proc. pytanych, a niebezpiecznie - 31 proc. W przypadku podróży promem te proporcje wynoszą 47 do 31 proc., a w przypadku samolotu - 42 do 40 proc.

W przeprowadzonym na zlecenie stacji Sky News sondażu przepytano reprezentatywną próbę 2 412 dorosłych Brytyjczyków.

Czytaj więcej:

Cypr pokryje koszty wakacji turystów, jeśli zachorują na Covid-19

Pięć krajów, które będą współfinansować pobyt turystom

Portugalia: Podczas wakacji plażowicz będzie korzystał z 8,5 m kw.

Brytyjczycy nieprędko polecą na wakacje do Hiszpanii

Grecja zmienia zdanie. Jednak wpuści Polaków

Włochy zniosły większość ograniczeń. Dzisiaj otwierają granice

Od dziś przyjeżdżających do UK obowiązuje 14-dniowa kwarantanna

Ryanair nie odwoła lotów do i z Wielkiej Brytanii mimo kwarantanny

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama