Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjczycy rezygnują z alkoholu na rzecz konopi indyjskich i psychodelików

Brytyjczycy rezygnują z alkoholu na rzecz konopi indyjskich i psychodelików
Alkohol wypierany jest przez konopie indyjskie? W UK zaczyna się nowy trend... (Fot. Getty Images)
58% dorosłych w Wielkiej Brytanii ogranicza spożycie alkoholu na rzecz innych substancji, a w USA, gdzie THC jest szerzej dostępne, odsetek ten wzrasta do 70% - wynika z raportu 'The Future Of Socialising', przeprowadzonego wśród 975 mieszkańców USA i Wielkiej Brytanii.
Reklama
Reklama

Raport High & Dry i KAM Insight miał na celu analizę trendów w spożyciu CBD, THC, psychodelików i grzybów funkcjonalnych w porównaniu ze spożyciem alkoholu.

Okazało się, że 74% Brytyjczyków aktywnie stara się ograniczać spożycie alkoholu, przy czym w 2023 r. o 2,6 mln mniej dorosłych na Wyspach spożywało alkohol tygodniowo w porównaniu z 2021 r. Dodano przy tym, że w grupie osób zażywających substancje psychotropowe aż 58% praktycznie nie spożywa napojów wyskokowych.

77% badanych mieszkańców UK określiło relaks w domu jako motywację do zażywania środków psychotropowych, podczas gdy 64% używało ich podczas wydarzeń, takich jak koncerty, festiwale lub wieczory komediowe, ściśle odzwierciedlając motywacje tradycyjnie kojarzone z alkoholem.

W raporcie podkreślono również, że dziesięć największych na świecie firm alkoholowych zainwestowało w marki lub napoje na bazie konopi indyjskich w USA. Napoje THC, choć dostępne tylko w 23 stanach USA, są już wyceniane na rynek o wartości 1 miliarda dolarów.

Coraz więcej młodych ludzi w Wielkiej Brytanii opowiada się za legalizacją marihuany. (Fot. Getty Images)

"Zmienia się sposób, w jaki Brytyjczycy nawiązują kontakty towarzyskie, w tym ich stosunek do alkoholu. Z ostatnich badań przeprowadzonych we współpracy z Lucky Saint wiemy, że dorośli w Wielkiej Brytanii piją mniej alkoholu i robią to rzadziej, a 47% osób twierdzi, że dobrostan psychiczny jest istotnym czynnikiem wpływającym na ograniczenie spożycia alkoholu" – tłumaczy Blake Gladman, dyrektor ds. strategii w KAM.

Z dokumentu wynika ponadto, że ​​silne poparcie dla legalizacji konopi indyjskich wśród młodszych dorosłych może być kluczowym czynnikiem zwiększającym dostępność tej substancji w Wielkiej Brytanii.

Dane Narodowego Centrum Badań Społecznych wykazały, że 80% przedstawicieli pokolenia Z popiera taką legalizację, przy czym 63% opowiada się za sprzedażą konopi w licencjonowanych sklepach, a 17% za nieograniczoną sprzedażą.

"Nasza ankieta pokazuje, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii coraz częściej szukają alternatywnych sposobów na kontakty towarzyskie i relaks. W związku ze zmianami legislacyjnymi zachodzącymi w całej Europie spodziewamy się wzrostu popytu na substancje takie jak CBD i THC w Wielkiej Brytanii" – zauważył Daniel Rowntree, założyciel High & Dry.

Czytaj więcej:

Niemcy: Od 1 kwietnia marihuana stanie się legalna. Będzie też można uprawiać ją w domu

Po raz pierwszy więcej Amerykanów sięga codziennie po marihuanę niż po alkohol

Lekarze wzywają do ograniczenia limitu spożycia alkoholu dla prowadzących pojazdy w Anglii

  Komentarze
  • Wyjechalem do raju
   10 lipca, 18:14

   No dobra przyznam się. Piłem różne rzeczy cydry, denatutaty nawet plyn do mycia szyb na alkoholu. Ale teraz jestem zdrowy bo przeżucilem się na napoje thc, środki psychotropowe czy moje ulubione Konopie indyjskie. Jaram z moją babcia w raju na haju.A na szparagi do niemiec już nie jadę

  • Sator
   10 lipca, 19:55

   Nacpane i odurzone spoleczenstwo bedzie latwiejsze do manipulowania

  • Podstawówka
   11 lipca, 05:43

   Pierwszy krok zioło ostatni krok fentanyl

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2024
  GBP 5.0974 złEUR 4.2930 złUSD 3.9461 złCHF 4.4425 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama