Bródka najlepszy w grupe B

Zbigniew Bródka znowu najlepszy (Fot. Getty Images)
Mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m Zbigniew Bródka wygrał dzisiaj rywalizację w grupie B Pucharu Świata w norweskim Stavanger, uzyskując czas 1.47,81. Polski łyżwiarz awansował do gr. A, w której wystąpi w finałowych zawodach PŚ w Heerenveen.

Bródka wyprzedził Holendra Patricka Roesta (1.48,09) i Rosjanina Michaiła Kozłowa (1.48,24).

"Wygrana cieszy, czas mógł być trochę lepszy, ale bieg z Kanadyjczykiem Tedem-Janem Bloemenem tak się ułożył, że ani razu nie mogłem skorzystać z żadnej prostej krzyżówkowej (czas rywala - 1.49,02). Dla mnie najważniejsze, że wszystko idzie w dobrym kierunku i w marcu wracam do najsilniejszej grupy A. Jeśli chodzi o zbliżające się mistrzostwa świata w Kołomnie, na dziś jestem rezerwowym na 1500 m, ale to może się zmienić już na miejscu, w Rosji. Poza tym nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy będziemy walczyć na tym dystansie, czy wszystkie siły zostawiamy na rozgrywane tego samego dnia zawody drużynowe" - wyjaśnił Bródka.

Piotr Puszkarski zajął w Stavanger 14. miejsce w gr. B - 1.49,37, zaś Aleksander Puszkarski 34. - 1.52,07. Z kolei startujący w reprezentacji Czech Sebastian Druszkiewicz był 32. - 1.51,54.

W gr. A w Stavanger ścigać się będą dwaj kolejni polscy panczeniści: Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki.
W piątek odbędzie się jeszcze rywalizacja m.in. na 500 m, z udziałem Artura Wasia, który w tym sezonie zwyciężył w Inzell.