Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brexit dla małych firm to jak "przenoszenie się do Narnii"

Brexit dla małych firm to jak
Przedsiębiorstwa odczują skutki Brexitu, np. w przypadku opóźnienia towarów na granicy. (Fot. Getty Images)
86 proc. małych firm w ogóle nie jest przygotowanych na wypadek braku porozumienia Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Dla nich Brexit to jak 'przeniesienie się do opowieści z Narnii' - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Małe i średnie przedsiębiorstwa bardzo odczują skutki Brexitu, np. w przypadku opóźnienia towarów na granicy – ostrzegli przedstawiciele branży podczas posiedzenia komisji parlamentarnej ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Chodzi przede wszystkim o najszybciej psujące się produkty, w tym kwiaty cięte z Holandii czy truskawki z Hiszpanii, których okres trwałości w supermarkecie to tylko dziewięć dni - lub trzy do czterech dni, zanim dotrą do sklepu. "Supermarkety mogą rozważać, czy sprzedawać produkty, których dostawa będzie opóźniona o jeden dzień" - zauważa Andrew Opie z British Retail Consortium.

Supermarkety mogą rozważać, czy sprzedawać produkty, których dostawa będzie opóźniona. (Fot. Getty Images)

Firmy zajmujące się łańcuchem dostaw ostrzegają z kolei, że opóźnienie nawet o 30 minut może spowodować bankructwo przedsiębiorstwa z powodu niedotrzymania terminu zaopatrzenia swoich klientów.

Wśród przedsiębiorców coraz częściej słychać głosy, że przygotowanie się do Brexitu to jak "próba przeniesienia firmy do Narnii". Mikrofirmy są skutecznie "wyłączane" z rozmów na temat przyszłości Wielkiej Brytanii poza UE i nie mają pojęcia o systemie regulacyjnym, w którym się znajdują - zaznaczają liderzy biznesów.

Zdaniem Martina McTague'a z Federation for Small Business, aż 86 proc. małych firm w ogóle nie jest przygotowanych na wypadek braku porozumienia Londynu z Brukselą.

 

  Komentarze


  • Alex
   13 października, 08:22

   Małym firmą grodziplajta finansowa.

  • Lulu
   13 października, 09:17

   A dlaczego nie wspomna ze firmy na terenie EU nie sa przygotowane na Brexit i czy juz maja rynek zbytu towarom,ktore potencjalnie mialy byc sprzedane w UK?...kij ma 2 konce :)

  • Lulu
   13 października, 09:18

   ...my wsumie nie musimy tyle konsumowac,mniej kupimy od EU,mniej wydamy.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.12.2018
  GBP 4.794 złEUR 4.302 złUSD 3.809 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama