Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brexit: Body Shop też ucieka z Wielkiej Brytanii

Brexit: Body Shop też ucieka z Wielkiej Brytanii
Media nie podają, ilu osób dotkną zwolnienia na Wyspach. (Fot. Getty Images)
Gigant kosmetyczny Body Shop, w obawie przed bolesnymi skutkami Brexitu, przenosi swoje centrum dystrybucyjne z Littlehampton (hr. West Sussex) do Frankfurtu w Niemczech - informuje 'Metro'.
Reklama

"W firmie jest teraz wielu zmartwionych ludzi. Nie tylko zadecydowano o przeniesieniu operacji magazynowych do innego kraju - kolejną rundę zwolnień przechodzą też pracownicy centrali" - wyznał w rozmowie z "Metro" jeden z pracowników Body Shop.

"Robią to z powodu Brexitu, ale skalę zwolnień próbują utrzymać w tajemnicy. Mimo że Body Shop został założony w Wielkiej Brytanii, to nie jest już firmą brytyjską (jej właścicielem jest brazylijska spółka Natura - przyp. red.), więc może się przenosić, gdzie tylko chce" - dodaje.

Doniesienia o zwolnieniach potwierdził rzecznik prasowy kosmetycznego giganta. "Ciągła niepewność co do wpływu Brexitu wymaga od nas proaktywności w zarządzaniu każdym aspektem naszej działalności, aby zaspokoić potrzeby klientów. Centrum dystrybucyjne w Niemczech przyczyni się do poprawy jakości naszych usług we wszystkich kanałach, w których działamy" - oświadczył przedstawiciel firmy.

Dodał, że przedsiębiorstwo dąży do zmniejszenia liczby zwolnień tam, gdzie to tylko możliwe; m.in. poprzez relokalizację pracowników na inne stanowiska.

Sprawę skomentował szef związku zawodowego GMB, Tim Roache. "Firmy cierpią - opóźniają inwestycje, płacą niebotyczne ceny za magazynowanie i nie są w stanie zapewnić stałych miejsc pracy na godnych warunkach. Chaos związany z Brexitem tylko pogarsza sytuację. Prawda jest taka, że ​​obietnice, które zostały złożone podczas referendum w 2016 roku, są miliony kilometrów od rzeczywistości, z którą mamy teraz do czynienia" - zaznaczył Roache.

Sieć The Body Shop została założona w 1976 r. przez Anitę Roddick. Obecnie jej właścicielem jest brazylijska firma Natura. Sieć ma 3 049 sklepów w 66 krajach i zatrudnia ok. 17 tys. osób.

Media nie podają, ilu osób dotkną zwolnienia na Wyspach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama