Borussia Dortmund na prowadzeniu

Julian Ryerson z Borussii Dortmund świętuje trzeciego gola swojej drużyny, w tle (w niebieskiej koszulce) bramkarz TSG Hoffenheim Oliver Baumann. (Fot. Getty Images)
Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Hoffenheim 3:1 w meczu otwierającym 6. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Niemiec i wysunęła się na prowadzenie w tabeli. Dzisiaj dotychczasowy lider - Bayern Monachium zagra na wyjeździe z inną drużyną z czołówki - RB Lipsk.

Wczoraj na stadionie w Sinsheim trzy bramki padły przed przerwą. Dla gospodarzy zdobył ją z rzutu karnego Chorwat Andrej Kramaric, a dla Borussii trafili Niclas Fullkrug i w doliczonym czasie pierwszej połowy Marco Reus.

Goście utrzymali korzystny wynik, mimo że od 71. minuty grali w osłabieniu, gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Algierczyk Ramy Bensebaini.

Co więcej, w doliczonym czasie drugiej połowy przypieczętowali zwycięstwo golem Norwega Juliana Ryersona.

W czołówce tabeli jest bardzo ciasno: Borussia o punkt wyprzedza Bayern Monachium i Bayer Leverkusen oraz o dwa punkty VfB Stuttgart, RB Lipsk oraz swojego piątkowego przeciwnika.