Menu

Boris Johnson zapowiada nowe przepisy. 10 tys. funtów kary za łamanie zasad

Boris Johnson zapowiada nowe przepisy. 10 tys. funtów kary za łamanie zasad
Nowe przepisy wymierzone są w niewielki odsetek osób w społeczeństwie, które ignorują nie tylko rządowe zalecenia, ale również obowiązujące przepisy prawne. (Fot. Getty Images)
Premier Boris Johnson zapowiedział, że osoby, które zignorują zasady izolacji zostaną ukarane wysoką grzywną w wysokości do 10 tys. funtów. Nowe przepisy dotyczące drugiej fali epidemii wejdą w życie 28 września.
Reklama
Reklama

Nowe prawo zakłada również dodatkowe wsparcie dla nisko opłacanych osób, które musiały pozostać w domu z powodu konieczności poddania się izolacji. Każda z takich osób będzie mogła liczyć na pomoc w wysokości 500 funtów.

Kara w wysokości 10 tys. funtów przyznawana ma być z kolei tym, którzy otrzymali nakaz samoizolacji, bo wrócili z regionu wysokiego ryzyka bądź otrzymali pozytywny wynik testu na koronawirusa - i zignorowali to.

Kara nie obejmie osób w grupie ryzyka, dla których samoizolacja jest zaleceniem, a nie nakazem.

Premier Boris Johnson przyznał już, że druga fala epidemii nieuchronnie nadchodzi do Wielkiej Brytanii i nie można wykluczyć dalszych ograniczeń w celu jej zatrzymania, zaś burmistrz Londynu Sadiq Khan ostrzegł wczoraj, że dodatkowe restrykcje w stolicy "wydają się być nieuniknione".

Wielka Brytania przygotowuje się na kolejną falę epidemii. (Fot. Getty Images)

Aż 4 422 nowe przypadki koronawirusa potwierdzono w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii - poinformował wczoraj po południu brytyjski rząd. To najwyższa dobowa liczba zakażeń od 8 maja. Zanotowano 27 zgonów.

Liczba nowych zakażeń jest o 100 większa od tej z bilansu piątkowego, co oznacza, że po raz kolejny w ostatnich dniach został pobity ich rekord, jeśli chodzi o okres od czasu spowolnienia epidemii i rozpoczęcia luzowania restrykcji. Zaledwie 6 września po raz pierwszy ponownie przekroczony został poziom 2 000 zakażeń w ciągu doby, 11 września - poziom 3 000, zaś w piątek - 4 000.

Czytaj więcej:

Szpital polowy dla zakażonych koronawirusem wkrótce może zostać ponownie otwarty

Uzależnieni od narkotyków i tytoniu są bardziej narażeni na Covid-19

Nocne życie w UK w dobie koronawirusa. 700 tys. osób może stracić pracę

"Do UK nadchodzi druga fala wirusa". Johnson zapowiada nowe restrykcje

Holandia: Bary i kawiarnie będą zamykane wcześniej ze względu na Covid-19

  Komentarze
  • Emigrant
   20 września 2020, 12:31

   Czy kogoś przestraszy tak wysoka kara, Nie wiąże bo wiele osób nie pracuje i nae ma nic do stracenia.. Wiele osób chodzi bez maski i rękawiczek i co? I nic....... 😂

  • Fajnie
   20 września 2020, 13:35

   Nakręcanie pandemii strachu rozpoczęte na nowo. Myślę że teraz to już pójdą po całości. Mamy dopiero wrzesień czyli całą jesień i zimę. A baranki dalej śpią i potulnie wykonują rozkazy.

  • Czytelnik anonimowy
   20 września 2020, 16:48

   spakowani ?

  • Do czytelnika anonimowego
   20 września 2020, 17:17

   mistrzu torby w krate bazarowki juz doplynely -)

  • Niutka89
   20 września 2020, 19:34

   Czyli debilizm noszenia szmat na twarzy się nie sprawdził?? Jak to przecież miało nie być drugiej fali dzięki tym zleceniom 😂😂

  • Iwan
   21 września 2020, 07:18

   Do ,,Fajnie" zabaczymy czy będziesz taki mądry na oddziale zakaźnym gdy bedą Cię intubować wtedy to będą płacz lamety rodziny bo ty nawet nie będziesz wiedział że praktycznie jesteś martwy.

  • Janusz
   21 września 2020, 19:48

   Iwan@ A co ma piernik do wiatraka ? Ciekawe, czy będziesz mnie straszył OIOM- em, gdy będę się śmiał i wsiadał do samochodu ? Albo przed lotem, pokażesz mi " Katastrofy w przestworzach ". " Fajnie" prędzej wygra w totka, niż się zarazi. To wynika z jego wpisu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.05.2021
  GBP 5.2720 złEUR 4.5764 złUSD 3.7861 złCHF 4.1723 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama